Названо вісім областей України, які готові прихистити евакуйованих із зон підтоплення Каховської ГЕС

Джерело:  donpatriot.news  /  14:25, 7 Червня 2023

Про це повідомляють пресслужби обласних військових администрацій. Безкоштовне житло людям, які евакуюються із зон підтоплення на Херсонщині, надає програма «Прихисток»

Прихистити евакуйованих із зон підтоплення Каховської ГЕС готові Київська, Вінницька, Львівська, Закарпатська, Рівненська, Волинська, Одеська та Чернігівська області.

Про це повідомляють пресслужби обласних військових администрацій, передає ОВА.

Зокрема, у Київської ОВА поінформували, що в області вже готово понад 3000 місць, у тому числі й для маломобільних груп та людей з інвалідністю. Крім того, підготовлені продуктові набори, спальники, термоковдри, постільна білизна, розкладачки, посуд тощо.

У Львові розглядають варіант розконсервування модульних містечок для людей, яких можуть евакуйовувати з підтоплених внаслідок підриву Каховської ГЕС населених пунктів. За необхідності тимчасові прихистки планують розгорнути у школах, в яких завершилось навчання.

В Рівненській області запустили роботу Координаційного центру підтримки евакуйованого населення, який відповідатиме за поселення, медичну, соціальну допомогу, гуманітарне забезпечення, психологічну та юридичну підтримку.

Крім того, Одещина може прийняти і розмістити у місцях компактного поселення більше 3200 людей із підтоплених територій Херсонської області. Ще 2000 евакуйованих готова прихистити у себе Чернівецька область.

Місця для людей, які постраждали внаслідок підриву гребліКаховської ГЕС, також наразі готують в Вінницькій, Закарпатській та Волинській областях.

Жителі Херсонщини можуть скористатися програмою «Прихисток», аби знайти безплатне житло у безпечних районах України після вимушеної евакуації через загрозу затоплення після підриву Каховської ГЕС.

Про таку ініціативу повідомляє Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Безкоштовне житло людям, які евакуюються із зон підтоплення на Херсонщині, надає програма «Прихисток»

Надання прихистку здійснюється жителями інших безпечних регіонів. Вони надають своє житло або підселятимуть до себе. Переселенці можуть знайти тимчасове безплатне житло у будь-якому регіоні України на кілька днів чи на довший період. Люди, які надали прихисток, отримають компенсацію від держави на сплату комунальних послуг.

Щоб відшукати безплатне житло, треба зареєструватися на сайті «Прихисток» і за допомогою системи фільтрів підібрати помешкання, а після обрання потрібного варіанту – зв’язатися з власником. Щоб надати прихисток, також на сайті необхідно зареєструватися та заповнити форму. На сайті можна зареєструватися за цим посиланням.

Вгору