Найманцям — 200 тис. рублів і ділянки в Криму: навіщо Кремлю ПВК “Конвой” і що про неї відомо? ВІДЕО

Джерело:  uatv.ua  /  10:39, 27 Березня 2023

За інформацією журналістів, головним “конвоїром” призначили главу окупаційної адміністрації Сергія Аксьонова, а командуватиме ПВК такий собі Костянтин Пікалов із позивним “Мазай”. Раніше він був найманцем у приватній компанії “Вагнер” і відомий своїм жорстоким ставленням до підлеглих

У тимчасово окупованому Росією Криму з’явилася нова приватна військова компанія — “Конвой”. Відповідальним за неї, як пише видання “Важные истории”, призначили голову окупаційної адміністрації півострова Сергія Аксьонова. Назва цієї ПВК говорить сама за себе — найманцями, за інформацією журналістів, будуть переважно ув’язнені, передає FREEДОМ.

Зарплата в 200 тис. тисяч рублів і ділянка землі в Абхазії або в анексованому Криму — такі умови пропонують найманцям у ПВК “Конвой”.

“Створюють підготовчі табори злагодження. Ми отримуємо повідомлення в режимі нон-стоп про те, що генерали ФСВП (Федеральна служба виконання покарань — ред.) і полковники міноборони РФ об’їжджають низку колоній, особливо останні два дні — це рейди з рекрутування засуджених у Свердловській області, де у них стоїть ліміт щонайменше 1 тис. осіб найближчими кількома днями відправити. І далі вони хочуть запустити той самий конвеєр смерті, відправляючи засуджених, тільки тепер уже не “Вагнер”, а те, що промовистою назвою іменується ПВК “Конвой”, — розповів засновник проєкту Gulagu.net, російський правозахисник Володимир Осєчкін.

За інформацією журналістів, головним “конвоїром” призначили главу окупаційної адміністрації Сергія Аксьонова, а командуватиме ПВК такий собі Костянтин Пікалов із позивним “Мазай”. Раніше він був найманцем у приватній компанії “Вагнер” і відомий своїм жорстоким ставленням до підлеглих.

“Його перевели з ПВК “Вагнер” під контролем ФСБ у створювану так звану ПВК “Конвой” для того, щоб там впроваджувати і реалізовувати жорстокі методи. Зокрема розстріли, позаслужбові страти щодо ув’язнених, яких зараз збираються почати направляти в бік Криму і через Крим у напрямку на Токмак для того, щоб там влаштувати, якщо хочете, Бахмут версії 2.0″, — зазначив Осєчкін.

За словами експертів, тільки Путін міг дати дозвіл на формування ПВК “Конвой” у тимчасово окупованому Росією Криму. І пояснюється таке рішення тим, що Кремль всерйоз побоюється українського контрнаступу на півдні. А ось Аксьонов цілком може використовувати цей ресурс у своїх цілях.

“Це не питання участі групи Аксьонова у війні проти України. Ви ж розумієте, що таке Аксьонов, щоб воювати з Україною. Аксьонову це буде потрібно для того, щоб скориставшись слабкістю держави, спробувати зберегти те награбоване майно, яке він у Криму вкрав і спробує вивезти в якийсь російський регіон, а потім усе-таки, скориставшись слабкістю держави, спробувати десь добрати чужого майна. Коли місцева влада, федеральна влада почнуть розпадатися”, — сказав радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

Крім того, військові аналітики стверджують, що створення нових підрозділів з ув’язнених свідчить про глибоку кризу в російській системі підготовки військових і брак людського ресурсу.

Немає також достатньої бази для якісного навчання мобілізованих бійців. Саме тому, на думку британської розвідки, російських новобранців готують до війни на території Білорусі.

“Найбільша причина — це відсутність часу. Тобто час грає проти Російської Федерації. Їм катастрофічно не вистачає часу на підготовку своїх мобілізованих людей. Техніка само собою, техніки не вистачає. Техніка стара, на всіх її не вистачає. Піхота йде сама, тому їх тренують уже як піхотинців. Але це знову все вкладається в концепцію браку часу на підготовку”, — вважає військовий експерт Іван Ступак.

Експерти впевнені: Кремль провалив другу хвилю прихованої мобілізації. Повістки видавали всюди — на підприємствах, у Багатофункціональних центрах і навчальних закладах, а потім примушували росіян підписувати контракти. Але такими методами набрати потрібну кількість новобранців не вийшло.

З іншого боку — діяти відкрито і масово, як це було торік, російська влада побоюється, адже це загрожує соціальною напруженістю і ще більшою політичною нестабільністю.

Вгору