Таку статистику пов'язують з двома чинниками: зміною ректора вузу - НАУ очолив Максим Луцький, який обіцяв направити всі зусилля на відродження університету, і багатопрофільність навчального закладу, що сприяє залученню студентів як гуманітарного, так і технічного профілю.
Нове керівництво НАУ в перші три місяці працювало в антикризовому режимі, зізнається ректор в коментарі "Апострофу".
"Стабілізувавши ситуацію ми зосередилися на підготовці та проведенні вступної кампанії. За півроку ми вийшли на свій докризовий рівень, хоча сама криза управління, а точніше сказати період руйнування НАУ як освітнього центру і наукової бази тривав набагато довше. З 2016 по 2020 включно. Тому, я вважаю, що у нас хороший результат і хороший темп перетворень в університеті. Будемо продовжувати в тому ж дусі", - сказав Луцький.
Різницю "до" і "після" зміни керівництва в НАУ демонструє консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України від порталу osvita.ua. У ньому враховується відразу кілька показників: і кількість бажаючих вступити, і рівень балів ЗНО, і рейтинг Scopus. Авіаційному, в порівнянні з 2020, вдалося поліпшити позиції на рекордні 10 пунктів. З 30-го місця ВНЗ перемістився на 20-е, замкнувши ТОП-20 кращих навчальних закладів України - 2021.
Цікава статистика популярності спеціальностей в НАУ. Абітурієнтів приваблюють факультет міжнародних відносин і факультет економіки, користуються попитом технічні спеціальності і пропоновані тільки НАУ - авіаційні. Однак, лідером вступної кампанії цього року став факультет кібербезпеки. Вчитися на ньому висловили бажання майже 13 тис абітурієнтів.
"Цей результат цілком відображає тенденції ринку праці і в Україні, і в світі. Згідно з даними міжнародного QS World University Ranking by Subject 2021, найпопулярнішими спеціальностями стали інформатика та інформаційні системи. Тому показники НАУ я б назвав логічними. У нас сильна кафедра, підібрано професійний викладацький склад, наші студенти-програмісти зможуть починати працювати за фахом буквально з перших курсів навчання, розробляти власні програмні продукти, презентувати їх на різних профільних освітніх і наукових майданчиках. У цьому напрямку ведеться активна робота", - говорить Максим Луцький.
У рейтингу кращих вузів Києва за підсумками вступної кампанії перші п'ять позицій розподілилися так: Київський національний університет ім. Шевченко, КРІ, Києво-Могилянська академія, НМУ ім. Богомольця і НАУ.
Нагадаємо, що в Україні планують почати підготовку авіаційних кадрів нових професій. Мова про фахівців експлуатації безпілотних суден. Вчити дистанційних пілотів, командирів, пілотів-випробувачів і інструкторів БПЛА має намір НАУ, який звернувся з відповідним запитом на зміни національного класифікатора професій в Міністерство економіки.