Прикраси, знайдені в кургані (Фото:історико-культурний заповідник Більськ)
В одному з яких знайшли набір виробів із золота, яке датується першою половиною VI ст до н.е. Тобто знахідкам понад 2600 років. Попередньо відомо, що це були золоті пластини, які нашивали на жіночий одяг. Серед іншого в кургані знайшли речі побуту, зокрема, посуд.
У Котелевському районі завершується археологічна експедиція Більського городища, результати якої перевищили найсміливіші очікування науковців – в кургані вдалося віднайти поховання скіфської епохи і унікальні вцілілі предмети того часу. Як зізнаються самі археологи, такі знахідки трапляються раз на десятки років, а то й століття.
У дивовижному археологічному відкритті, яке може змінити уявлення про історію регіону, на Полтавщині було виявлено цінні золоті артефакти в стародавніх курганах, вік яких оцінюють у 2600 років.
Наприкінці липня в Більську стартувала вже традиційна третя літня польова археологічна школа, в якій беруть участь провідні археологи та науковці, представники провідних вищих навчальних закладів України.
Археологічний загін, що працює на території Полтавської області, виявив коштовності, укладені в старовинні кургани, які були створені понад дві тисячі років тому. Серед знахідок були прикраси, монети та різноманітні предмети, виготовлені із золота та інших дорогоцінних матеріалів
Цьогорічні дослідження проводяться історико-культурним заповідником «Більськ» Полтавської обласної ради за участю Харківського національного університету імені Каразіна, керівник дослідження – Ірина Шрамко, кандидат історичних наук.
Археологічний загін, що працює на території Полтавської області, виявив коштовності, укладені в старовинні кургани, які були створені понад дві тисячі років тому. Серед знахідок були прикраси, монети та різноманітні предмети, виготовлені із золота та інших дорогоцінних матеріалів, пише zmist.pl.ua, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Експерти вважають, що ці артефакти можуть надати унікальний погляд на стародавню історію регіону і дати змогу глибше зрозуміти культуру і звичаї того часу. Відкриття може також розширити наші знання про торговельні та культурні зв’язки тієї епохи.
Дослідники підкреслюють, що виявлені золоті предмети є цінним історичним надбанням, яке може пролити світло на життя стародавніх суспільств, їхні релігійні практики та соціальну структуру.
Однак, крім своєї історичної цінності, це відкриття також викликало інтерес вчених і археологів у контексті сучасних технологій.
Сучасні методи аналізу та консервації дають змогу детальніше вивчити і зберегти ці артефакти, розкриваючи нові деталі їхнього походження і використання.
Фото: Історико-культурний заповідник "Більськ".
Фото: Історико-культурний заповідник "Більськ".
Фото: Історико-культурний заповідник "Більськ".
Виявлені знахідки характеризують культуру населення у скіфський час. Більшість з них складають вироби з глини: уламки місцевого ліпленого посуду з орнаментом та імпортного давногрецького посуду, амфори та ручка чорнолакового канфару. Ці знахідки датуються від першої половини V – до середини IV ст до н.е.