На пляжах Аркадії, Ланжерону та 10-ї станції виявили перевищення покажчиків кишкової палички

Джерело:  usionline.com  /  12:02, 27 Червня 2024

Загалом відібрали п'ять проб, у чотирьох із них виявили невідповідність нормам — на пляжах 10-ї станції Великого Фонтану, Аркадії, Ланжерону і в місці скидання стічних вод на вулиці Дача Ковалевського

За останній тиждень на гострі кишкові інфекції захворіли 83 одесити, з яких 42,2% — діти віком до 17-ти років, 57,8% — дорослі.

Захворюваність перебуває на сезонному рівні, стверджують у мерії з посиланням на дані Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Згідно з аналізом, більшість випадків захворювань пов’язані із вживанням готових домашніх страв із порушенням технології приготування і зберігання, немитих ягід, овочів і фруктів, м’ясних і молочних продуктів, придбаних на ринках, а також із порушенням правил догляду за дітьми.
Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвалися поодинокими випадками. Випадків дифтерії, кору, краснухи, правця не зареєстровано.

Протягом минулого тижня в Одесі за попередніми діагнозами зареєстровано сім випадків захворювання на кашлюк, усі у дітей. В організованих колективах захворюваність на кашлюк не реєструвалася. У вогнищах проводиться комплекс профілактичних і протиепідемічних заходів.
Для проведення моніторингових досліджень на холеру обстежено 78 хворих з гострими кишковими інфекціями та досліджено 9 проб з об’єктів зовнішнього середовища, з яких: морська вода — 5 проб, стічна вода — 3 проби, прісна вода — 1 проба. Холерні вібріони не виділено.

Для проведення моніторингу питної води в Одесі досліджено 10 проб на мікробіологічні показники та 9 проб – на санітарно-хімічні показники. Усі проби відповідали нормам.

З прибережної смуги морської води відібрано 5 проб на санітарно-хімічні показники та 5 проб на бактеріологічні показники. З них не відповідали нормам на бактеріологічні показники за рівнем кишкової палички 4 проби, зокрема, на пляжах “10-та станція Великого Фонтану”, “Аркадія”, “Ланжерон” та місці скидання стічних вод по вул. Дача Ковалевського. В зазначених пробах на санітарно-хімічні показники нафтопродуктів, солей важких металів та інших небезпечних речовин не виявлено, – також йдеться у повідомленні.

Вгору