На Одесу чекає велике перейменування: які нові назви отримають вулиці та площі

Джерело:  usionline.com  /  17:30, 23 Травня 2023

Про це повідомляє член міської історико-топонімічної комісії, історик-краєзнавець Олександр Бабіч

Композитор Лисенко, Микола Куліш, Математичний і Філософський провулки та ще понад 30 вулиць пропонують перейменувати в Одесі. Під дерусифікацію попадуть ті топоніми, які мають походження від радянських та російських постатей.

Про це повідомляє член міської історико-топонімічної комісії, історик-краєзнавець Олександр Бабіч.

22 травня в Одесі відбулося чергове засідання історико-топонімічної комісії, яка винесла на розгляд 120 назв вулиць та провулків – кандидатів на перейменування.

Ми змогли відпрацювати більше 80! Більше трьох годин напруженої і якісної роботи. Академіка Вавилова, Провулок Академіка Вільямса, провулки Іванова, вул: Чапаєва, Демченко, Макарова, Піонерський, Каманіна, Ломоносова, Мічуріна, Чапаєва, Леонова і ще біля 20 будуть перейменовані. Майже все це – або ті постаті, які попадають під закон про «дерусіфікацію», або не мають до Одеси та України ніякого відношення. Тож чистимо від них мапу міста. З цікавих нових назв тут: сквер Вітте буде сквером Ефрусі, Лермонтовський стане Джевецького; Гладкова – Каменярів (бо там ще зараз є унікальні кам’яні домівки в скалі); Космонавта КомароваМихайла Комарова (український письменник, бібліограф, критик, фольклорист, видавець та громадський діяч.), – розповів Бабіч.

Скверу Старостіна планують повернути стару назву Композитора Лисенка, провулок Верещагіна – стане Липського, Ширшова – архітектора Нештурхи, Новікова – Родоканакі. Крім того, за словами історика, на честь відомих одеських підприємців буде вулиця Вікандера і Ларсона, провулок Кортацці.

В Одеську історію через топоніми повернуться такі видатні постаті як: Євген Чикаленко – на його честь перейменують вулицю Вільямса, Петро Климович, Володимир Чехівський, Василь Кричевський, Микола Куліш, Михайло Слабченко, Борис Нечерда, Михайло Драгоманов, Павло Чубинський, Майк Йохансен, Сергій Шелухин, Лесь Курбас, академік Вернадський, Дмитро Яворницький, Гео Шкурупій, – додав Олександр Бабіч.

В Вузовському микрорайоні з’являться вулиця Наукова, тут також пропонують перейменувати три провулки на Філософський, Математичний і Біологічний.

Проспект Гагаріна ще чекає на обговорення, попередньо були обговорені пропозиції щодо зміни його назви на проспект Незламних і проспект Нескорених.

Площа Льва Толстого, за словами Бабіча, може отримати ім’я на честь Менделе Мохер-Сфорима, який жив неподалік. Вулиці ж Толстого можуть повернути історичну назву Гулєва.

Вгору