На Одещині продовжується відновлення Тарутинського степу: степовим різнотрав’ям засіють 250 гектарів

Джерело:  usionline.com  /  11:20, 14 Червня 2024

Процес відновлення розпочався зі збору насіння степового різнотрав’я. Зібране насіння буде використано для засіву ще 250 гектарів розораних ділянок наприкінці літа та восени

Роботи з відновлення ділянок Тарутинського степу, які були незаконно розорані у 2016 році, активно продовжуються. Цьогорічний етап відновлення включає збір насіннєвого матеріалу на непошкоджених ділянках за методикою, розробленою експертами Біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна.

Про це повідомляє організація Rewilding Ukraine.

Процес відновлення розпочався зі збору насіння степового різнотрав’я. Зібране насіння буде використано для засіву ще 250 гектарів розораних ділянок наприкінці літа та восени. Відновлення природного ландшафту включає комплекс агротехнічних заходів, спрямованих на забезпечення оптимальних умов для проростання і розвитку степової рослинності.

Згідно з експертними оцінками, для досягнення стабільного результату потрібно від 5 до 10 років. На початкових етапах відновлення вимагає значних зусиль і постійного контролю. Після цього, згідно з принципами ревайлдингу, природі буде надано можливість самостійно завершити процес відновлення, сприяючи збільшенню біорізноманіття.

За словами активістів, попри тривалий і складний процес відновлення, вже є результат. Незайманий степ цього року вразив своєю різнобарвною ковдрою з квітів, що свідчить про успішність обраної методики. Це дає надію, що незабаром подібна картина постане і на відновлених ділянках.

Вгору