На Одещині ліквідували склад токсичних відходів радянських часів (фото)

Джерело:  usionline.com  /  17:26, 24 Листопада 2023

На території планують не лише прибрати отруйні накопичення, а й зняти верхній шар ґрунту, просоченого отрутою. Чи швидко відновиться земельний покрив після такого людського втручання – відповідь дадуть екологи

Десятки тон хімічного сміття будуть доставлені до Одеси, де їх спалять у високотемпературних печах, в камері спалювання яких температура сягає 850-1300 С°.

Про це повідомляє пресслужба Кодимської громади.

Кодимська громада позбулася токсичного спадку Радянського союзу.

Міжрегіональний центр швидкого реагування ДСНС України та ТОВ «Укрекопром» днями ліквідували на території сіл Лабушне і Грабове близько півсотні тон хімічного захисту рослин, які десятиліттями псували повітря та землю отруйними хімічними елементами.

15 листопада перший заступник міського голови Олег Чернійчук відвідав місце проведення робіт у селі Лабушне.

Ось що ми там побачили. На території складування пестицидів і гербіцидів стоїть нестерпний сморід. Місце огороджене попереджувальними стрічками, які забороняють доступ до складів сторонніх осіб. Робітники у спеціальному захисному одязі вантажать у біг-беги отруйне сміття. Робота, її об’єми, вага хімвідходів, терміни виконання, безпека і захист працівників ретельно фіксуються представниками «Укрекопром» і ДСНС, щоб все відповідало нормам чинного законодавства у цій сфері. Дві бригади по 4 робітника працюють по черзі, у перерві – обробляють захисні костюми та взуття, знімаючи з них токсичні залишки, і лише потім відпочивають, – розповідають у громаді.

На території планують не лише прибрати отруйні накопичення, а й зняти верхній шар ґрунту, просоченого отрутою.

Чи швидко відновиться земельний покрив після такого людського втручання – відповідь дадуть екологи.

Довідка УСІ.

На сьогодні у державі є два суб’єкта господарювання (серед них – ТОВ «НВК «Укрекопром»), які мають право надавати послуги з управління з таким небезпечним видом відходів, як відходи пестицидів та гербіцидів, та здійснюють повний цикл їх утилізації.

Служби оснащені сучасною технікою і обладнанням, що дозволяє швидко і якісно проводити роботи з великим обсягом і об’ємами.

Вгору