На Одещині будуть вирощувати молюсків і креветок

Джерело:  usionline.com  /  16:48, 1 Лютого 2024

Ділянка водойми в Сухому лимані обрана за своєю сприятливою солоностю та вільним водообміном з морем, що створює ідеальні умови для вирощування різноманітних морських організмів, включаючи мідії та креветки

Український уряд взяв курс на стимулювання господарської діяльності у сфері марикультури, прийнявши рішення віддати в оренду акваторію Сухого лиману в Одеській області. Згідно з розпорядженням № 60-р, Уряд планує провести аукціон для продажу права на укладення договору оренди для морської аквакультури.

Про це повідомляє Міністерство агрополітики та продовольства України.

Ділянка водойми в Сухому лимані обрана за своєю сприятливою солоностю та вільним водообміном з морем, що створює ідеальні умови для вирощування різноманітних морських організмів, включаючи мідії та креветки.

Заступник міністра агрополітики Віталій Головня, наголосив на перспективах марикультури як важливого напрямку для української економіки. Він підкреслив, що розвиток цього сектору взятий за зразок від країн, де марикультура вже є успішним галузевим напрямком.

Це історичне рішення відкриває нові можливості для підприємців в Україні, означаючи перший крок у розвитку марикультурного сектору. Відзначимо, що подібна практика успішно застосовується в країнах-лидерах, таких як Норвегія та Чилі, – йдеться в повідомленні.

Орендні угоди плануються на 7 років, з урахуванням того, що прибуток від марикультурної діяльності може з’явитися на третій рік. Підприємці також зобов’язані будуть провести підготовчі роботи для виробництва, що включає встановлення технологічних пристроїв, таких як плавучі садки та колектори для молюсків.

Вгору