На Донеччині перепоховають останки 99 воїнів Другої світової війни. ФОТО

Источник:  vchasnoua.com  /  09:42, 7 Мая 2021

Тіла 99 воїнів Другої світової війни, які загинули при звільненні Слов'янщини, будуть перепоховані завтра у братській могилі села Нікольське

У парку Шовковичний відбулося прощання з полеглими у боях за рідну землю під час Другої світової. Останки воїнів відшукали пошуковці Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» місії «Чорний тюльпан», повідомляє Слов'янська міська рада.

Усього було знайдено фрагменти тіл 112 воїнів Другої світової війни. Ідентифікувати вдалося лише шістьох із них. Серед тих, кому змогли повернути імена — громадяни України, Казахстану, Білорусі, РФ. Їхні останки вже передані представникам інших держав.

Олексій Юков

Олексій Юков

За словами пошуковця Олексія Юкова, усього було знайдено 112 воїнів. Ідентифікувати вдалося лише шістьох із них. Через майже вісімдесят років вони повернуться додому. Ще семеро бійців знаходяться на ідентифікації у Києві. Пошуковці не втрачають надії, що й вони не залишаться безіменними героями.

«Ми не можемо навіть сказати, скільки бійців Другої світової залишаються непохованими, незнайденими лише у нашому районі. Це страшно, коли люди, що поклали життя за свою Батьківщину, не мають навіть останнього притулку. Знайти їх, віддати їм шану — перш за все, потрібно нам самим. Саме в цьому і полягає пам’ять про загиблих», — зазначив Олексій Юков.

Дев’яносто дев’ять бійців Другої світової війни будуть перепоховані завтра, 7 травня, у братській могилі села Нікольське.

Наверх