На Берлінале відбулась прем'єра українського документального фільму "Залізні метелики". ВІДЕО

Джерело:  uainfo.org  /  16:05, 22 Лютого 2023

Документальний фільм Залізні метелики українського режисера Романа Любого досліджує обставини збиття літака рейсу MH17 на Донбасі, риторику російських пропагандистів навколо цієї події та реакцію світової спільноти на цей злочин

На Берлінському міжнародному кінофестивалі відбувся показ фільму "Залізні метелики" режисера Романа Любого. Фільм бере участь у конкурсі "Панорама".

Документальний фільм Залізні метелики українського режисера Романа Любого досліджує обставини збиття літака рейсу MH17 на Донбасі, риторику російських пропагандистів навколо цієї події та реакцію світової спільноти на цей злочин інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.

У фільмі документальні кадри тих трагічних події липня 2014 року поєднуються із сучасним театром та анімацією. Фільм створено у копродукції України та Швеції. Продюсерами стрічки стали Андрій Котляр, Володимир Тихий, Давід Лехмер, Ізабель Бертолон, Тріні Гьотце.

Фільм бере участь у конкурсній програмі "Панорама". Крім нього за нагороду цього конкурсу змагатиметься повнометражний ігровий фільм режисерки Тоні Ноябрьової "Ти мене любиш?",

В український прокат фільм вийде у липні 2023 року. Світова прем'єра відбулася на кінофестивалі Санденс у січні 2023 року в програмі World Documentary Competition.

Режисер Роман Любий відомий також за документальним фільмом "Зошит війни", створеного з особистих відеозаписів із телефонів та камер українських військових і добровольців. Прем'єра картини відбулася в 2020 році.

Берлінський міжнародний кінофестиваль Берлінале триватиме до 26 лютого. У різних конкурсних програмах представлена рекордна кількість українських фільмів — шість, а також два фільми про Україну. Цьогоріч на знак підтримки України Берлінале змінив колір офіційного фестивального значка — ведмедя — із золотого на синьо-жовтий. А в роковини повномасштабного вторгнення, 24 лютого, на Берлінале відбудеться акція солідарності з Україною.

Вгору