Миколаївський глиноземний завод готується відновити роботу

Джерело:  usm.media  /  12:28, 25 Травня 2023

Про відновлення роботи МГЗ розповів голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім

Миколаївський глиноземний завод, який до кінця року планують виставити на приватизацію, готується відновити роботу.

Про відновлення роботи МГЗ, який належав російську олігарху Олєгу Дєріпаскє, розповів «Укрінформу» голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

«По МГЗ є гарні новини, але про це трохи згодом. Наразі стоїть завдання про відновлення його роботи, люди там мають працювати й отримувати зарплату. Поки що триває розгляд апеляційної скарги власника, потім на підприємство зайде менеджмент, і через певний час воно має запрацювати. Само собою, там не має бути нічого російського», — прокоментував Кім.

Він уточнив, що наразі на підприємстві працюють близько 300 людей з 6 тис., які були до війни. Вони, в основному, зайняті охороною та обслуговуванням шламових полів.

Також Кім зауважив, що під час переходу заводу з державної власності у приватну можуть виникати певні проблеми зі шламовими полями. Їхня безпечна експлуатація потребує серйозних фінансових витрат. Адже не виключено, що під час спекотної вітряної погоди з них знову можуть бути викиди пилу, як це вже неодноразово було ще до повномасштабної війни. Проте це питання влада тримає на контролі.

Раніше USM повідомляв, що Фонд державного майна планує до кінця року віддати в приватизацію Миколаївський глиноземний завод, який належить компанії «Русал» російського олігарха Олега Дерипаски.

Юридично в управління ФДМ завод ще не дійшов. Але Фонд планує швидко виставити актив на аукціон, щойно отримає його в управління.

На підготовку об’єкту до приватизації необхідно 60-90 днів. Тож цілком реально розпочати приватизацію заводу у другому-третьому кварталі поточного року.

До 24 лютого 2022 року Миколаївський глиноземний завод оцінювали в $1 млрд. ФДМ виставляє активи на приватизацію за балансовою вартістю, і далі ринок вже визначає фінальну ціну. Визначити балансову вартість заводу наразі складно. Для цього треба вивчити, що залишилося з ресурсів, боргів, проаналізувати бухгалтерську та фінансову звітність заводу. Нині об’єкт не працює, тож ФДМ шукатиме способи його перезапустити.

Вгору