Міфи про медичний канабіс спростовує МОЗ України

Джерело:  usionline.com  /  15:51, 19 Лютого 2024

Попри важливість Закону в інформаційному просторі іноді з’являються неправдиві твердження як щодо самого документу, так і щодо застосування медичного канабісу. Розгляньмо деякі з них, – пропонують у міністерстві

16 серпня 2024 року буде введений у дію Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis)» № 3528-IX. Поки ж триває робота над приведенням нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом. Разом із колегами з інших міністерств Міністерство охорони здоров'я робить все можливе, щоб на момент введення в дію Закону для всіх учасників ринку були встановлені чіткі, прозорі та зрозумілі правила роботи, а лікарські засоби на основі медичного канабісу швидше потрапили до пацієнтів.

Про це повідомили у пресслужбі МОЗ України.

Попри важливість Закону в інформаційному просторі іноді з’являються неправдиві твердження як щодо самого документу, так і щодо застосування медичного канабісу. Розгляньмо деякі з них, – пропонують у міністерстві.

Міф: «Закон «про медичний канабіс» легалізує наркотики»

Правда: Насправді йдеться про реалізацію права кожного пацієнта на медичну допомогу, підвищення якості надання медичних послуг в Україні. Закон чітко регламентує діяльність із вирощування сортів рослин роду коноплі лише в медичних, промислових, наукових та науково-технічних цілях. Будь-яке інше використання – заборонене. Держава суворо контролюватиме обіг ліків на основі канабісу, а застосування його у рекреаційних цілях, як і раніше, залишиться під забороною і вважатиметься злочином.

Міф: «Новий закон сприятиме розквіту наркобізнесу в України»

Правда: В Законі йдеться про використання медичного канабісу лише в медичних, промислових, наукових та науково-технічних цілях. Закон визначає чіткі і суворі правила для всіх учасників виробництва ліків на кожному з етапів. Щоби здійснювати діяльність, пов’язану з вирощуванням, імпортуванням/експортуванням, виробництвом, зберіганням тощо медичного канабісу, суб’єкт господарювання має отримати ліцензію. Вирощування рослин роду коноплі відбуватиметься виключно в закритому ґрунті під цілодобовим відеонаглядом і з можливістю доступу для Нацполіції.

На всіх етапах обігу медичних конопель забезпечуватиметься їхня простежуваність: кожна рослина конопель для медичних цілей, кожна партія продуктів перероблювання та кожна одиниця фасованої продукції, у тому числі рослинної субстанції канабісу, а також лікарські засоби, виготовлені з них, будуть марковані унікальним електронним ідентифікатором. За допомогою такого коду в електронній інформаційній системі можна буде простежити рух кожної рослини до аптек і пацієнта.

Міф: «Будь-яка аптека в Україні зможе безконтрольно виготовляти будь-які препарати із сировини коноплі»

Правда: Щоб виготовляти і відпускати ліки на основі медичного канабісу, аптека має отримати ліцензію на здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів та ліцензії на право провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів. На підставі цих ліцензій, аптека зможе придбати рослинну субстанцію канабісу та здійснювати виробництво з неї лікарського засобу у лікарській формі, яка затверджується МОЗ.

Виготовлення та продаж лікарських засобів здійснюватиметься на підставі електронного рецепта від лікаря.

Відпуск таких лікарських засобів реєструватиметься в електронній системі охорони здоров’я.

Вгору