Людожерство: як росіяни скуповують квадратні метри на кістках вбитих ними жителів Маріуполя

Джерело:  vchasnoua.com  /  22:39, 18 Липня 2023

«Куплю будинок. Недорого, можна часткові руйнування»: росіяни, яким звично жити у розвалинах із грибком та без комунікацій, Маріуполь вважають ледь не відбудованим містом — попри те, що руїни, згорілі будинки та завалені авіабомбами багатоповерхівки деінде досі ховають між уламками рештки вбитих росіянами людей

Росіянам відверто байдуже, скільки крові вилилось на квадратному метрі маріупольської землі й скільки людей захоронені на ділянці. Все одно, бо хочуть купити «житло задешево».

У Маріуполі почався «наплив» потенційних нових мешканців — нерухомість масово скуповують росіяни з надією, що «місто розвиватиметься», розповідає у своєму відеорозслідуванні «Телебачення Торонто».

Росіяни, яким звично жити у розвалинах із грибком та без комунікацій, Маріуполь вважають ледь не відбудованим містом — попри те, що руїни, згорілі будинки та завалені авіабомбами багатоповерхівки деінде досі ховають між уламками рештки вбитих росіянами людей.

На російському сайті «Авіто» є вже кількадесят оголошень про продаж нерухомості у Маріуполі. У новинах росіяни його вже вдало відбудовують, тому для російської маси місто, де були жорстокі бої - це «чудовий варіант, де можна купити вигідно нерухомість».

«Всю нерухомість у Маріуполі розкуповують дуже швидко. Не втратьте цієї можливості й ви. Маріуполь на зараз — найбільш перспективне місто для капіталовкладення в росії. І не треба забувати, що місто на березі Азовського моря є сильною лікувальною силою для легенів, особливо дитячих. Пов’язано це з хорошим, м’яким кліматом, йодованим морем.

Зараз планується на місці «Азовсталі» грандіозне будівництво туристично-санаторного центру", — пишуть ріелтори в оголошеннях про продаж квартир.

Зокрема, будинок за адресою на Бахчиванджи, 10 ще торік був увесь в уламках — вікон, дверей і балконів. А вже цього року квартира в ньому «піднялася» до 3 мільйонів рублів, тобто орієнтовно 33 тисячі доларів. І це — з уточненням, що квартира горіла.

«Два в одному: центр і морський курорт. У квартирі два роки тому був зроблений євроремонт: студія, ванна-джакузі на дві людини. Квартира була частково згоріла. Джакузі вціліло, зала ціла, одна спальня теж ціла. Потрібен косметичний ремонт», — уточнює продавець.

Складно зрозуміти, хто саме продає ці квартири — чи ідейні колаборанти, чи самі маріупольці, які хочуть продати квартиру росіянам, а потім виперти їх геть уже з допомогою танків ЗСУ.

З автором одного з оголошень журналістам вдалося поспілкуватися — він виставив фото квартири й пропозицію купівлі в аналогічній спільноті у соцмережах. Журналісти написали йому від імені росіянина, який нібито хоче переїхати у Маріуполь. З’ясувалося, що автор і є власником квартири, народився і виріс там, а зараз у тій квартирі з джакузі живе його мама, яку планують «забрати до себе у Краснодар», Однак розповідати більше у листуванні не захотів (як сам зауважив — «усього не напишеш!»), а спілкуватися вирішив лише телефоном, а не аудіозв'язком у соцмережах.

Скриншот з відео

Перевіривши українські реєстри, з’ясувалося, що доля квартири справді належить цьому Колі. Судячи з його сторінки у російській соцмережі «ВКонтакте», він давно не живе в Маріуполі й «присвятив себе росії», Зокрема, його у квітні 2022 москва «зустрічала сніжком», якраз коли росіяни розстрілювали з танків будинки у Маріуполі та вбивали людей. А в червні 2022 Коля фотографувався близ пам’ятника «Вежливым людям» у Сімферополі. Так на росії називають російських загарбників без розпізнавальних знаків, які у 2014 році захопили Крим.

Людожерство росіян у пошуку нерухомості

«Якщо ви читали описи квартир і жахалися, думаючи, що ніхто притомний не пристане до таких оголошень — то не хвилюйтесь. Росіянам це якраз норма. Ми переглянули кілька тематичних оголошень у «Вконтакті» й змогли поспілкуватися з росіянами, які мріють про апартаменти біля моря!

Спільнота нерухомості у Маріуполі існує з 2014 року, але після повномасштабного вторгнення вона стала особливо мерзенною, адже туди злітаються стерв’ятники з росії, які б хотіли купити окуповане житло. Деякі оголошення шокують: «Куплю будинок. Недорого. Можна з частковими руйнуваннями», «Куплю будинок біля моря, стан — будь-який, пишіть», «Обміняю будинок у Волгограді на будинок у Маріуполі», — розповідають журналісти.

Одному з росіян, «ласого» до будинку у Маріуполі, журналісти запропонували будинок навпроти Морського бульвару. Вікна запропонованого житла (в яке не було потрапляння) виходять на повністю згорілий і вже знесений будинок. Там було й масове захоронення, про що росіянину (любителю серпів, молотів і вечірок) відразу сказали. У відповідь — захоронення його не зацікавили, натомість зацікавила вартість будинку.

Інший же росіянин, Паша Фокс у мілітарі-футболці на аватарці у «Вконтакті», шукав будинок чи квартиру у будь-якому стані в Маріуполі - головне, недорого. А вже на сторінці він опублікував фото у російському камуфляжі та з молодиком у формі російської армії. Справжнє прізвище рашиста — Мрачовський. Він мешкає на московщині, хоча народився не в росії - він родом з Кам’янця-Подільського. Йому майже 52, і ще станом на 2018 рік жив у Кам’янці на вулиці 30 років Перемоги. Прихильником «руського міра» він став давно. Спершу постив фото зі спортклубу та з попугаєм, а потім з’явилося фото у військовій формі рф з бейджами «Союз добровольців Донбасу», на яких він стоїть із чоловіками в такому самому одязі та бейджами.

Окупант родом з України за всі роки життя так і не спромігся купити будинок у Маріуполі, однак вирішив туди прийти після того, як все місто росіяни випалили — і, схоже, цей Паша разом із ними. Вигаданий журналістами будинок Павло купувати не надумав — однак охоче поділився тим, як йому у Маріуполі.

«Мені москва не подобається, звісно, краще жити поблизу моря. Особисто я активіст „руського міра“ вже багато років. З 2014 року в мене було багато „ідейних друзів“ у мережі, Зараз я тут з багатьма познайомився особисто й почуваю себе комфортно, хоч знаю, що більшість місцевих нас поки що не дуже люблять. У мене син-контрактник, воює, Донбас для мене став рідним ще до того, як я сюди потрапив. Займався волонтерством з 2014, тому мені тут нормально. Але жити треба у москві», — каже Паша.

Пізніше чоловік ще додає: за сина йому не страшно, бо він його сам «так виховав». Зізнався, що й сам хотів бути добровольцем, але оскільки керує фірмою — його «попросили принести користь у Маріуполі й допомогти людям відновити те, що зруйнувала війна».

Вгору