Люди з пересадками органів та їхні лікарі стали моделями на показі мод у Києві

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  16:59, 18 Жовтня 2024

У Києві відбувся особливий показ мод, де моделями були люди, яким пересадили донорські органи, і медики, які зробили це можливим

Про це повідомляє МОЗ.

“Коли в життя повертаються кольори” — так назвали подію організатори, які хочуть привернути увагу українців до сфери трансплантації напередодні Всесвітнього дня донорства.

Люди, які живуть із трансплантованими органами, приїхали до столиці разом із родинами. Життя кожного з них змінилося. Хтось зміг вперше за багато років поїхати на море, діти — продовжити навчання у школі, а ще хтось зустрів свою другу половинку і планує створити родину.

Наймолодша модель – волинянка Соломійка Книш вийшла на подіум з мамою Ольгою і сестрою Настею. Понад рік тому в Інституті серця МОЗ України дівчинці пересадили донорське серце – це була перша трансплантація серця дитині такого віку.

Дизайнерка Ельвіра Гасанова, чию колекцію презентували цього вечора, каже, що одяг для моделей підбирали індивідуально, аби більше розкрити красу і особливість кожної людини.

Серед глядачів у залі була присутня родина померлого донора. Вони захотіли познайомитися з тими, кому пересадили органи рідної їм людини.

У МОЗ додали, що за чотири роки, відколи в Україні активно розвивається трансплантація, проведено понад 1500 органних пересадок. В Україні пересаджують серце, нирки, печінку, легені, підшлункову залозу. Усі ці операції завдяки державі є повністю безоплатними.

Наразі в національному листі очікування на трансплантацію перебуває понад 3000 українців. Але щороку лише близько 20 відсотків із них отримують допомогу методом органної трансплантації.

Медики кажуть, що могли б надавати таку допомогу більшій кількості українців, якби згод на посмертне донорство було більше.

Згідно з українським законодавством, кожна повнолітня людина може за життя визначитися щодо свого ставлення до посмертного донорства. Вона може написати заяву про згоду стати донором органів після своєї смерті і тим самим врятувати чиїсь життя.

Нагадаємо, наймолодший пацієнт, якому шукали донора кісткового мозку, отримав шанс на здорове життя.

Вгору