Любителі росії, кокаїну та скіфського золота залишилися з носом

Джерело:  dumskaya.net  /  17:36, 13 Серпня 2022

Частину одеського санаторію на Французькому бульварі остаточно повернули до держвласності

Частина майнового комплексу санаторію імені Чувиріна, що на Французькому бульварі, з боку університету, повернеться до державної власності.

Відповідну ухвалу, задовольнивши касаційну скаргу Одеської обласної прокуратури, виніс Верховний суд. Воно остаточне і оскарженню не підлягає.

Колегія Першої судової палати Касаційного цивільного суду ВС скасувала постанову Одеського апеляційного суду у цій справі та залишила в силі рішення Приморського райсуду Одеси, який витребував об'єкти колишньої оздоровниці на користь Фонду держмайна України.

Зараз ними розпоряджаються громадяни Леонід Хворостяний і Олег Марков (брат проросійського політика Ігоря Маркова, який сидить у російському СІЗО за підозрою в контрабанді історичних цінностей), а також компанії «Івент Менеджмент Груп» і «Бізнес Буд», що належать їм.

Нагадаємо, санаторій ім. Чувиріна пішов у приватні руки у два етапи.

Спочатку, в 2000-ому, «Укрпрофздравниця» продала корпуси на приморському боці Французького бульвару. Продала за більш ніж кумедні гроші – близько 500 тис. грн – фірмі «Спарта». Ділянка під історичними будинками – 1,5 гектара – була безкоштовно оформлена міськрадою на приватних осіб.

Згодом там виросли розкішні особняки, а ближче до моря будується висотка.

Другий етап розграбування рекреаційної установи стартував у 2005 році. Цього разу об'єктом домагань комерсантів стали будинки на протилежному від моря боці бульвару (2,25 га між Шампанським провулком та академмістечком Одеського університету імені Мечникова).

Керівництво санаторію уклало з ТОВ «Авіком» договір купівлі-продажу будівельних матеріалів на суму 2 млн 114 тис. 21 грн. Матеріали ці ніхто в санаторії так і не побачив, проте наступного дня вони були продані фірмі, яка мала виконувати будівельні роботи.

Оскільки нібито передані санаторію будівельні матеріали не були сплачені, «Авіком» подав позов до суду. 25 серпня 2005 року Господарський суд Києва своєю ухвалою затвердив мирову угоду між сторонами. Згідно з ним, у рахунок погашення боргу ТОВ «Авіком» передали у власність нерухоме майно санаторію.

За фірмою «Авіком» стояв лідер проросійської партії «Родина» Ігор Марков, який нині ховається від правосуддя в росії. Упродовж чотирьох місяців після захоплення в лікувальному корпусі здравниці знаходився офіс соратника Маркова, телеведучого Григорія Кваснюка. З іншого боку, сам Марков неодноразово з'являвся біля санаторію.

Згодом частину будівель отримав у власність його брат Олег, який не лише любить старовинні коштовності та кокаїн, а й непогано співає — він автор хіта «Крейдою по білому».

Зазначимо, що один із старовинних особняків санаторію Чувиріна, дачу Анатри, з 2019 року займає благодійний фонд «Корпорація монстрів», який розпочав його повноцінну реставрацію.

Керівник БФ Катерина Ножевнікова у коментарі «Думській» заявила, що дізналася про рішення Верховного суду від нас. У жодному разі, протестувати вона не має наміру:

«Якщо держава потягне відновлення цієї унікальної будівлі — я буду тільки рада», — сказала благодійник.

Вгору