Квиток в один кінець. Як окупанти проводять "мобілізацію" у "лднр"

Джерело:  v-variant.com.ua  /  09:03, 23 Липня 2022

Бойовики всі 8 років продовжують годувати обіцянками жителів окупованих міст. З кожним днем дедалі більше загиблих серед тих, кого забрали воювати проти своєї країни

Понад 100 тисяч чоловіків з ОРДЛО бойовики примусово забрали воювати проти України. Близько чверті з них загинули. І це лише станом на кінець квітня. Такі цифри називають правозахисники. Попри такі жахливі дані, окупанти продовжують “мобілізацію”. Розповідаємо подробиці.

“Мобілізація” на окупованих територіях розпочалася ще 2021 року. Тоді рф запровадила проєкт “БАРС”: бойовий армійський резервний склад. Це програма, започаткована російським міністром оборони сергієм шойгу. За даними “Східної правозахисної групи”, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей його реалізація розпочалася з травня минулого року.

лиснянський

Власне, це означає пряме збільшення кількості збройних сил рф користуючись з мирних жителів.

“Тільки у Південному військовому окрузі завдяки реалізації цього проєкту кількість російських збройних сил збільшилась на 39 тисяч. Це те, що робила росія, звинувачуючи Україну в невиконанні Мінських угод”, — розповідає правозахисник, директор Інституту стратегічних досліджень Павло Лисянський.

2021 року в ОРДЛО було проведено 8 так званих мобілізацій. Через них пройшло приблизно 50 тисяч людей. Судячи з “розпоряджень” окупаційних адміністрацій, цей процес курували саме вони. Тоді бойовики активізували усі інструменти примусової мобілізації. За інформацією “Східної правозахисної групи”, вже у серпні шахтарів зганяли на примусові збори. Гірників збирали на військові збори, які тривали тиждень, та платили за це по 2000 рублів. З початком повномасштабного російського вторгнення 23-24 лютого окупанти просто підняли списки людей і насильно відправили їх на фронт.

“Система “БАРС” передбачає оплату резервістам. Тоді бойовики склали фіктивні списки. Вони звітували про резервістів завищеними даними, щоб розпиляти виділені на це гроші. З початком агресії, росія зажадала зазначену раніше кількість. Отоді й почали гребти всіх поспіль. Під цю хвилю “мобілізації” забирали студентів, вчителів і навіть жінок — хто працює у правоохоронних органах, судовій системі тощо”, — каже Лисянський.

мобілізація просто з вулиці

“Мобілізація” просто з вулиці, фото “Типовий Донецьк”

На презентації звіту “Східної правозахисної групи” була присутня рідна сестра примусово “мобілізованого” Олена Борисова. Її брат працював учителем у школі. 24 лютого, першого дня повномасштабного вторгнення, бойовики з'явилися безпосередньо у нього на роботі. Усі заяви дружини брата разом із іншими дружинами “мобілізованих” не дали жодних результатів. Олена звернулася за допомогою до правозахисників наприкінці лютого.

Олена Борисова

“Прийшли бойовики зі зброєю, змусили вступити до лав російської армії. Забрали просто зі школи. Закритими поїздами його та решту відвезли через росію до Харківської області. За першої ж зустрічі з ЗСУ він здався і зараз перебуває в полоні. Брат ніколи не цікавився політикою. Займався спортом, допомагав батькам, жив звичайним життям. Бойовиків “днр” ніколи не підтримував. Вдома на нього чекають дружина та маленька дитина, нещодавно рік виповнився”, — розповідає Олена.

Нині над братом Олени вже розпочався суд. Дівчина виступає на ньому свідком, щоби підтвердити факт примусової мобілізації. Для цього вона має всі факти. Наприклад, скриншоти повідомлень.

“Це лютий злочин — кидати наших громадян на фронт. Вони не мають вибору. Їх забирають із роботи, з будинків, висаджують з автобусів. Чим менше в ОРДЛО буде примусово мобілізованих, тим більше збережемо солдатів ЗСУ. Бо з кожним днем дедалі більше російських військових відмовляються воювати. Їм потрібний живий щит”, — наголошують правозахисники.

Так звана “мобілізація” торкнулася і студентів. Наприклад, випускників Академії Міністерства внутрішніх справ імені Дзержинського при самопроголошеній “днр”. Під час урочистого випускного 30 червня ректор та ватажок бойовиків деніс пушилін оголосили, що “курсанти гідно брали участь із лютого у спецоперації”. Вони згадали прізвища курсантів, загиблих під час штурму Маріуполя, серед них хлопці 3-5 курсів Академії. Бойовики наголосили, що тепер випускники академії займуть свої посади за спеціальностями, на які навчалися 5 років. Це оперативники, слідчі та дільничні. Але після урочистостей, повернувши курсантів із захопленого Маріуполя до Донецька, їм оголосили, що вже з 1 липня вони вирушають назад у військові частини. Як повідомляє один із телеграм-каналів, на сьогодні доля молодих курсантів невідома. Нібито вони перестали виходити на зв'язок. За попередніми даними, перебувають під Вугледаром.

Раніше під цією академією вже проходили протести батьків учнів.

https://t.me/Batman_DNR/471

Як відбувається “мобілізація”?

За інформацією “Східної правозахисної групи”, спійманих чоловіків, наприклад, вчителів, під конвоєм забирають на військові збори. Бойовики одразу попереджають — у разі спроби втечі застосовуватимуть зброю. Через Іловайськ їх вивозять до Білгорода, звідти до Харківської області копати окопи.

“Це яскравий приклад як рф знищує українців. Той же учитель здобув українську освіту, виріс та створив сім'ю в Україні. Активну політичну позицію не проявляв, був налаштований проти “днр”. Такі як він просто не потрібні бойовикам. Їх відправляють як гарматне м'ясо. Потім окуповані території будуть населені росіянами та іншими народами республік, що входять до росії. Таким чином вони вбивають українську ідентичність. На сьогодні є випадки, коли після обміну тих, хто був примусово “мобілізований”, одразу ж кидають на фронт. Навіть на якийсь час не повертають сім'ям”, — розповідає Павло Лисянський.

полонені мобілізовані з ОРДЛО

Полонені “мобілізовані” з ОРДЛО, фото “Зміна”

За даними правозахисників, наприкінці травня бойовики почали віддавати тіла загиблих мобілізованих. До квітня цього не було й близько. Трупи загиблих спалювали на Донецькому металургійному заводі та у мобільних крематоріях. Але вже після першого похорону жінки в ОРДЛО почали протестувати. Окупанти почали придушувати протести, на три тижні зупинили “мобілізацію”.

Після роздумів, як же боротися з повстанням, бойовики почали впроваджувати стратегію “героїзації”, щоб хоч якось виправдати смерті людей. Почали вивішувати фото загиблих на білбордах з написами “Загинув за батьківщину”. За словами Павла Лисянського, сьогодні російські політтехнологи в окупаційних адміністраціях створили “Союз жінок Донбасу”, щоб поглинути жіночі протести. Після цієї спроби контролю “мобілізацію” все одно продовжили. Навіть ще жорсткішу.

Докладніше про те, як проходили жіночі протести на окупованих територіях, читайте у матеріалах: “Поверніть наших чоловіків!”: як у “лнр” протестують дружини “мобілізованих”, а також “Мобілізація” в ОРДЛО триває: як окупанти придушили протести жінок”.

Місцеві жителі почали організовуватись, створили телеграм-канал для контролю військових патрулів. Розміщують інформацію, де вони є, де затримали чоловіків, проводять перекличку по районах. Правозахисники акцентують на цьому увагу — це підтвердження фактів примусової “мобілізації”.

окупація

Фото: ВВС

Тим часом уже “призвані” на війну з Україною записують чергове відеозвернення. Одне з них було опубліковано вчора, 21 липня. Чоловіки, представившись “мобілізованими” з військової частини 08803, 2 стрілецького батальйону 109 стрілецького полку 2 роти, просять ватажка бойовиків дениса пушиліна вирішити низку проблем.

За їхніми словами, з 26 лютого в роту були призвані студенти, непридатні для служби.

Вони не пройшли жодного військового вишколу та не мають жодних посвідчень особи. Де саме вони знаходяться, у ролі кого і на якій підставі — не вказано. Немає жодної медичної допомоги й уже 5 місяців не відпускають додому навіть на кілька днів. Про ротацію не йдеться, “мобілізовані” вже фізично не можуть виконувати завдання окупантів.

https://t.me/Batman_DNR/480

Бойовики всі 8 років продовжують годувати обіцянками жителів окупованих міст. З кожним днем дедалі більше загиблих серед тих, кого забрали воювати проти своєї країни. Ситуація в ОРДЛО загострюється з кожним днем і як розвиватиметься далі — покаже час.

Вгору