Курорт між вибухами. Хто поїде відпочивати до Криму під час війни?

Джерело:  ua.krymr.com  /  12:09, 6 Червня 2023

Попри проблемну логістику та воєнні ризики, російська влада масово закуповує путівки на кримське узбережжя для дітей-пільговиків і студентів

В анексованому Криму стартував другий курортний сезон в умовах повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Російські туристи масово відмовляються їхати на Кримський півострів. Заповнювати порожні кримські оздоровниці російська влада планує школярами пільгових категорій та студентами. Значну частину відпочивальників можуть скласти російські діти з інвалідністю та ті, хто опинився у складних життєвих обставинах, з'ясували Крим.Реалії.

Цьогорічний курортний сезон у Криму, за оцінками російських туроператорів, може виявитися «найгіршим за всю пострадянську історію».

Російські туристи другий рік масово відмовляються від Криму через відсутність авіасполучення з регіоном. Росія закрила кримське небо для цивільної авіації, використовуючи його для атак по материковій частині України. Трафік Керченським мостом істотно ситуацію не рятує.

Не додає привабливості Криму і військовий чинник – на півострові продовжують фіксувати прильоти безпілотників, вибухи та пожежі, а багато кримських пляжів використовуються російськими військовими для облаштування окопів та зміцнювальних споруд.

За таких умов закривати сезон у Криму мають намір бюджетники. Попри проблемну логістику та воєнні ризики, російська влада масово закуповує путівки на кримське узбережжя для дітей-пільговиків і студентів.

Крим – для тисяч російських дітей

На Кримському півострові цього літа готові прийняти на відпочинок до тисячі дітей із Бєлгородської області, оголосив російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов). У цьому російському регіоні у травні активізувалися бойові дії за участі легіону «Свобода Росії» та «Російського добровольчого корпусу».

Масово відправляють до Криму також дітей з інших російських регіонів. Так, влада російського Санкт-Петербурга закупила сотні путівок до Криму для дітей з інвалідністю та осіб, які їх супроводжували. 280 таких путівок придбала навесні адміністрація Красногвардійського району цього міста, витративши на них понад 15 мільйонів рублів.

Згідно з умовами закупівлі, власники цих путівок зможуть відпочити у Криму до кінця вересня. Загалом буде п'ять змін на 21 день кожна.

Пляж біля селища Сімеїз, Велика Ялта, серпень 2021 року

Пляж біля селища Сімеїз, Велика Ялта, серпень 2021 року

Відпочинок та оздоровлення для дітей із Санкт-Петербурга мають організувати у Криму чи Севастополі, на узбережжі Чорного чи Азовського морів. У документації потрібно забезпечити умови для розміщення дітей із порушеннями опорно-рухового апарату та колясочників.

Такі ж путівки до Криму купили адміністрації інших районів Санкт-Петербурга – для сотень таких самих пільгових категорій дітей.

Морське узбережжя біля селища Сімеїз, Велика Ялта, серпень 2021 року

Морське узбережжя біля селища Сімеїз, Велика Ялта, серпень 2021 року

300 дітей, які перебувають у скрутній життєвій ситуації, відправлять улітку на морське узбережжя Криму з Тульської області Росії. На ці цілі місцева влада витратила майже 20 мільйонів рублів.

Відпочинок у Криму d липні та серпні для цих дітей організовують у межах державної програми «Поліпшення демографічної ситуації та підтримка сімей, які виховують дітей, у Тульській області».

Військові експерти прогнозують наприкінці літа активізацію подій, пов'язаних із контрнаступом ЗСУ та посилення ударів по російських військових об'єктах, у тому числі в Криму.

Море – російським студентам

На відпочинок у Криму цього літа за бюджетними путівками відправляють 125 студентів Воронезького державного університету. На ці цілі виш витратив шість мільйонів рублів.

Згідно з документацією торгів, студентів розмістять на південно-східному узбережжі Криму в районі Коктебеля з липня до кінця серпня. Умовою закупівлі є розміщення студентів на першій лінії до моря – не більше ніж за 20 метрів від корпусів проживання.

Пляжний відпочинок. Сімеїз, Велика Ялта, серпень 2021 року

Пляжний відпочинок. Сімеїз, Велика Ялта, серпень 2021 року

На відпочинок до Феодосії відправляють також 320 студентів Московського державного технічного університету імені Баумана. Путівки для них коштували університету більш ніж чотири мільйони рублів.

Як повідомлялося раніше, на східному узбережжі Криму та у Феодосії, зокрема, російські військові напередодні контрнаступу ЗСУ облаштували свої фортифікаційні споруди.

Заступник глави російської адміністрації міста Андрій Новокрещенов перевіряє фортифікаційні споруди у Феодосії, 2 лютого 2023 року

Заступник глави російської адміністрації міста Андрій Новокрещенов перевіряє фортифікаційні споруди у Феодосії, 2 лютого 2023 року

Також російські військові вирили окопи на пляжах кримського узбережжя.

Окопи для російської армії на кримському узбережжі, 15 грудня 2022 року. Фото ГУР Міноборони України

Окопи для російської армії на кримському узбережжі, 15 грудня 2022 року. Фото ГУР Міноборони України

Головною інтригою цього літа буде перебіг воєнних дій між Україною та Росією. Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов раніше рекомендував українцям планувати відпустку 2023 року в Криму, припускаючи таким чином, що півострів може бути деокупований до цього часу.

Російська влада вважає Крим «невід'ємною частиною Росії» та обіцяє «належну відповідь» за «будь-які претензії» на неї.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

Вгору