Короткий червоно-жовтий сезон і зграї рідкісних пернатих: незвичайна осінь на Тилігулі (фото)

Джерело:  dumskaya.net  /  14:18, 2 Грудня 2023

Минула осінь була дуже теплою і незвичайною. За словами фахівців, цього року на берегах лиману майже не було характерного буяння червоно-жовтих барв. Листя дерев і чагарників неохоче змінювало свій колір на жовтий, опадаючи зеленим

В останні дні листопада на Тилігульському лимані завжди пустельно і вітряно. Низька хмарність створює незвичайне освітлення, наче перебуваєш у приполярних північних широтах.

Більшість пернатих уже покинули ці місця, вирушивши в тепліші краї. Залишилися тільки ті, хто зимуватиме в нас.

Однак їх небагато — Тилігульський лиман — найглибоководніший з одеських, його максимальна глибина 21 метр, що не подобається водоплавним.

Сьогодні на довгих піщаних косах можна побачити невеличкі групи бакланів і пеганок, а над прибережними луками в пошуках здобичі ширяють червонокнижні хижаки родини яструбових — лунь польовий вишукує в полях гризунів — полівок, хом'яків і мишей.

Іноді над хвилями пролітають зграї кроншнепів — це досить великий птах родини бекасових з характерним довгим вигнутим дзьобом, який також занесено до червоної книги нашої країни.

Кілька особин великої білої чаплі залишаться зимувати на берегах ландшафтного парку Тилігульський. Вони намагаються не підпускати до себе спостерігачів, тому за перших ознак небезпеки перелітають у спокійніше місце лиману.

Минула осінь була дуже теплою і незвичайною. За словами фахівців, цього року на берегах лиману майже не було характерного буяння червоно-жовтих барв. Листя дерев і чагарників неохоче змінювало свій колір на жовтий, опадаючи зеленим.

Уже завтра зима, вона буде довгою.

Фото Сергія Смоленцева


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!

Вгору