Кому Кота? Як все почалось...

Джерело:  zhzh.com.ua  /  18:42, 22 Листопада 2023

Пожертвували квартирою заради котиків: подружжя з Житомира прилаштовує тварин з вулиці у люблячі родини

У Житомирській області працює унікальна адопція, яка бере котиків з вулиці, лікує їх, відгодовує, миє, вичісує, робить всі необхідні щеплення та шукає люблячу родину.

Засновниця адопції Кому Кота Олександра поділилась цікавими подробицями роботи та зворушливими історіями прилаштування тваринок.

«В нашій адопції проживають котусі, яких ми знайшли у лісі, на вулиці, які постраждали через війну чи жорстокість попередніх господарів», — розповідає Олександра.


Як все почалось. Беляш - символ адопції

Активну діяльність адопція почала після повномасштабного вторгнення. Нажахані війною люди покидали домівки, а тваринок лишали в замкнених будинках і на вулиці на поталу долі.

«Чоловік мене підтримав і ми почали з ним тягнути всіх до себе додому. Завдяки величезній підтримці підписників ми купили все необхідне», — каже Олександра.

Першим котом, якого подружжя вважає символом своєї адопції, став білий висловухий кіт Беляш. Вони знайшли його на вулиці у жахливому стані, повернули до життя, а тепер він проживає в адопції в якості котячого татуся.

«Після цього ми не зупинялись і не проходили повз будь-яких котів», — ділиться Олександра.


Фото: Кому Кота

Умови проживання котів в адопції

Для прилаштування котиків подружжя пожертвувало власним помешканням. В одній кімнаті проживає Олександа з чоловіком, в іншій — тваринки. Загальна кількість котиків складає близько 15, проте ця цифра постійно змінюється.

«Ми знаходимо тварин у різному стані. Рятуємо скрізь: ліс, траса, ринок, вулиці міста. Іноді їх стан жахливий, на межі життя і смерті», — ділиться волонтерка.


Фото: Кому Кота

Робота адопції починається дуже рано. Котики зазвичай активні вночі, отож подружжю є чим зайнятись на ранок:

«Ми запускаємо прання, прибираємо лотки, миємо підлогу, перевіряємо стан тварин. Якщо коротко описати, то ми прокидаємося і цілий день прибираємо», — з усмішкою каже Олександра.

Проте, адопція не представляє собою лише прибирання та годування. Котика привчають до рук, граються з ним, розмовляють.

Якщо хтось із тварин погано почувається, родина може не спати всю ніч, поки котику не стане краще. Всі утриманці адопції отримують медичну допомогу у професійних ветеринарів.


Фото: Кому Кота

Скільки котики чекають на нову родину

Зазвичай на пошук нової родини для котика потрібно близько місяця. Є тваринки, які перебувають на адопції протягом року.

«Це залежить від психічного стану тварини. Деяким тваринам потрібен тривалий час на реабілітацію», — ділиться Олександра.

Люди завжди швидко забирають породистих котів та тварин у гарному стані. Частіше просять кошенят.

«Щоб прилаштувати породисту тваринку достатньо години. Безпородистий котик 3-5 років може чекати на нову родину й півроку, й рік», — каже засновниця адопції.


Фото: Кому Кота

Історії, які запам’ятались найбільше

Найбільше засновницю адопції вразили історії двох висловухих кішок, яких господарі придбали, довели до жахливого стану та викинули на двір.

Першу кішку вилучили у виснаженому стані, адже про неї не турбувались, повнцінно не годували. Вона була дуже худа та агресивна.

«Коли ми її забирали, вона кидалась на людей і власники хотіли її усипити», — каже Олександра.

Іншу кішку знайшли у стані повної анемії, вона не могла ходити через те, що лапи в неї були в крові. За словами волонтерки, через неправильний догляд та погане харчування у киці проявилась спадкова хвороба суглобів. Це вдалось вилікувати за допомогою таблеток та правильно підібраного корма.

«Ці кішки проходили тривале лікування та реабілітацію, настраждались найбільше за всіх», — ділиться Олександра.

Адопція підтримує зв’язок із новими власниками тваринок. Вони завжди можуть звернутися зі своїми питаннями чи проблемами. Багато хто хизується історіями та фото щасливих котиків у нових гарних умовах.


Фото: Кому Кота


Чим допомогти адопції

Адопція Кому Кота потребує постійної підтримки, оскільки утримувати 15 котиків не так просто: завжди закінчується корм, наповнювач, засоби проти паразитів, медикаменти.

«Дуже важливі донати, тому що тварини у важкому стані потребують термінової допомоги. Ветклініки лікувати тварин безкоштовно не будуть», — наголошує Олександра.

Дівчина каже, що адопцію нерідко підтримує організація animal.help.zt. Вони надають антисептики, корм, допомогли безкоштовно стерилізувати котиків, поширюють інформацію про пошук родин для тварин.

«Самі найкращі помічники — це наші підписники. Репости роблять чудеса. Один репост може змінити долю тварини», — каже Олександра.


Фото: Кому Кота

Вгору