Команда школярів відкрила сортувальну станцію у Вінниці

Источник:  shotam.info  /  13:09, 21 Октября 2019

Ініціаторкою створення станції стала учениця цієї школи Марія Ошовська

Сьогодні у Вінниці відкрили вже другу станцію “глибокого” сортування сміття. Фактично від початку і до кінця вона була створена командою школярів, повідомляє Vежа.

Сортувальна станція “Shuttle” розташована на проспекті Юності, на території школи “Аіст”.

Про творців проєкту

Ініціаторкою створення станції стала учениця цієї школи Марія Ошовська. Разом зі своїми друзями та однодумцями Маша почала ремонтувати виділене під станцію приміщення. Команда “шатлу” складається з шістьох школярів. Проте під час робіт з оновлення будівлі станції їм постійно хтось допомагав. 

“Була фінансова скрута – не знали взагалі, де взяти кошти. Наприкінці літа ми вже сформували команду і знайшли підтримку. Допомагали, зокрема, “Вінницькі вовки” та наша школа”, – розповідає Марія.

Читайте також: У Вінниці під час екопробіжки зібрали понад 1000 кг сміття

Що зробили під час ремонту?

На ремонт витратили близько трьох тисяч гривень. Первинний бюджет був значно більшим, але вдалось зекономити в процесі. Наприклад, каркаси для сміттєвих мішків ініціаторам проєкту подарували – і сам матеріал, і виготовлення каркасів. Також за час ремонту вдалось відновити підлогу, яка свого часу згоріла, відремонтувати освітлення, прибрати та пофарбувати кімнати.

Фото: Vежа

Читайте також: Як українська школярка впроваджує розумне споживання пластику у Вінниці

Це станція глибокого сортування

Станція “Shuttle” створена за прикладом іншої станції “глибокого” сортування “Ecohope”, тому тут сміття теж розподілятимуть аж на двадцять фракцій:

“Це пластик, скло і метал. Але кожна з цих фракцій поділяється на інші фракції. Наприклад, для пластику більша частина нашої площі виділена. Скло також розподіляється за кольором пляшки”, – пояснює Марія.

Розклад роботи

Станція працюватиме три дні на тиждень: вівторок, четвер (16:00-18:00) і неділя (12:00-15:00). У подальшому станція може перейти на щоденний графік роботи, якщо в команді буде достатньо для того людей. Зібране сміття передаватимуть закупівельникам, які, у свою чергу, везтимуть на переробні заводи. 

Нагадаємо, у Вінниці встановили автоматизовані підземні контейнери для сміття.

Наверх