Кого вбиває рф: в Одесі відкрили дошку на згадку про героя та винахідника Бориса Чубіна (фото/відео)

Джерело:  usionline.com  /  18:59, 19 Вересня 2023

Його називали генієм, винахідником, надією. Але одесит Борис Чубін загинув захищаючи рідну країну

Його називали генієм, винахідником, надією. Але одесит Борис Чубін загинув захищаючи рідну країну. На згадку про нього відкрили дошку в Приморському ліцеї, де він навчався.

Побував на відкритті кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Більш детально про це дивіться на нашому каналі Youtube.

На відкритті зібралися старшокласники Приморського ліцею. Лише кілька років тому тут навчався Борис Чубін, але через російську агресію йому назавжди залишиться 24 роки. Він був винахідником, хоча й не відмінником, знав 5 мов, вивчав право та економіку.

Всі вважали, що в нього велике майбутнє. А ще він був єдиним сином, якого мати виростила сама.

Я хочу, щоб про нього дізнався увесь світ. Я та мої подруги веземо в Європу виставку. Тому що важливо, щоб усі бачили, кого вбивають російські фашисти. Я хочу, щоб в закордонні країни давали нам зброю, – розповіла мати героя Тетяна Чубіна.

Тетяна Чубіна

Будучи учнем Приморського лицею, Борис Чубін став 7-разовим чемпіоном України з соціальних інновацій і виграв престижні змагання Малої Академії наук України, «Інноваційний прорив», Sage, Intel. Він розробив пристрій iHelp – помічник для людей з вадами зору, додаток для садівників та концептуальний проект соціальної мережі для незрячих людей. Починаючи з цього року, щорічно в Приморському ліцеї буде вручатися стипендія талановитим студентам, яку заснувала мати Бориса Тетяна Чубіна.

– Я роблю це заради підтримки талановитих дітей, які не обов’язково є відмінниками, але вони рухають світ вперед, намагаючись зробити його кращим. Для мене важливо на власному прикладі показати тисячам матерів України, які сьогодні прощаються зі своїми синами, що ми не повинні зупинятися і сумувати. Кожен з нас має досвід виховання та підтримки своєї дитини, і ми повинні передати це далі та допомагати іншим. Я не можу боротися за наш народ і нашу землю, як це робив мій син зі зброєю в руках на передовій, для цього потрібна мужність і героїзм. Але я можу зробити це по-іншому, мотивуючи талановитих дітей, змінити світ на краще, – зазначила жінка.

Борис Чубін закінчив Київський університет ім. Тараса Шевченка, інститут міжнародних відносин з відзнакою, підтвердив свою кваліфікацію в одному із закордонних університетів. Стажувався в берлінському університеті ім. Гумбольдта, написав наукову роботу в дюссельдорфському університеті ім. Генріка Гессе, був учасником Європейського Форуму в Брюсселі.

Він міг посісти престижну посаду, але добровільно пішов боронити Батьківщину.

Загинув 30 серпня 2023 року, на Авдіївському напрямі, захищаючи українців від російського фашизму.

Вгору