Кінологи одеської тероборони розповіли про своїх чотирилапих побратимів (фото)

Джерело:  usionline.com  /  16:32, 1 Березня 2024

Зараз бійці і їхні собаки допомагають розміновувати визволені території

Команді кінологів «126/К9» менше року, але вона вже стала першою у чемпіонаті України серед провідників службових собак з пошуку вибухових речовин. Зараз бійці і їхні собаки допомагають розміновувати визволені території.

Про чотирилапих захисників Одеси та їхніх провідників розповіли у регіональному управлінні сил тероборони «Південь».

За словами командира кінологічного підрозділу 126-ї окремої бригади ТрО Одеси Олега «Сенсея», днем народження команди «126/К9» можна вважати 14 квітня 2023 року. На цей час була сформована група у складі чотирьох кінологів та п’ятьох псів. Всі вони розпочали навчання у кінологічному центрі Міжнародної поліцейської корпорації громадської безпеки в Одесі. Курс тривав шість місяців. По завершенню бійці отримали дипломи інструкторів-кінологів та офіцерські звання, а собаки — спеціальні сертифікати.

Своєрідним заліком для нашої групи був міжнародний семінар та чемпіонат України серед кінологів та собак з пошуку вибухових речовин, який проходив в Одесі з 26-29 жовтня 2023 року. Там ми посіли перше місце у командному заліку. Це результат не тільки особисто групи «126/К9», але і всіх людей, котрі допомагали організовувати, створювати та навчати наш підрозділ, і щонайголовніше, вірив у нас та успіх цього проєкту, – ділиться Олег.

Наразі у складі групи є бельгійські вівчарки, німецька вівчарка та німецький пінчер. За словами командира, не менш складно, аніж обрати собак — знайти людей, які з ними працюватимуть.

Коли відбувався відбір кандидатів, ми звертали увагу на кожну дрібницю. Їхнє здоров’я, розумові здібності, ділові та загальнолюдські якості, ким були до війни. Результатом цієї роботи став злагоджений підрозділ, в якому служать військові, які поєднують ці якості, – відзначає він.

Олег «Сенсей» наголошує, що і двоногі, і чотирилапі бійці — єдина команда.

Нехай провідні кінологи кажуть, що не можна олюднювати собаку, але я не зовсім з ними погоджуюсь. Коли з твоїм псом виник зв’язок, ви стали одним цілим, він схожий на тебе, а ти на нього, ти вчиш його, а він тебе. Це – симбіоз. Ви доповнюєте один одного. Ви – команда, – каже командир.

Вгору