Київ та Берлін стали містами-побратимами

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  17:39, 16 Вересня 2023

Угоду про побратимство уклали під час візиту Київського міського голови до Берліна. Для німецької столиці, яка до того мала 17 міст-побратимів, угода стала першою за останні 23 роки

Мери столиць України та Німеччини підписали угоду про партнерство двох міст.

До цього у Києва було два міста-побратими в ФРН — Мюнхен і Лейпциг. Відповідну угоду про партнерство підписали у четвер, 14 вересня, у мерії Берліну. Про це повідомив Київській міський голова Віталій Кличко у своєму Telegram-каналі.

«На знак важливості нашої співпраці та на знак солідарності німецьких партнерів з українцями відбулася церемонія проходження мерів двох міст через Бранденбурзькі ворота», — розповів Кличко.

Мери двох міст символічно пройшли разом через Бранденбурзькі ворота

Він зазначив, що Берлін — місто свободи.

«І сьогодні мер міста Кай Вегнер символічно продемонстрував, що Київ, Україна будуть завжди вільними і будуть частиною європейської родини», — сказав Кличко.

Мери двох міст, зокрема обговорили й подальшу допомогу та передачу Берліном Києву міських автобусів та комунальної техніки. А також — сприяння німецької столиці у створенні Києвом муніципального центру протезування для військових.

«Берлін уже готовий направити кількох техніків-протезистів з інноваційних берлінських підприємств для передачі досвіду та практичних навчань українських фахівців», — повідомив Кличко.

Мер Києва зазначив, що чимало українських військових сьогодні лікуються та проходять реабілітацію в клініках Берліна. І влада міста цьому сприяє.

«Медична допомога, протезування, реабілітація захисників — дуже важливе питання до України. І, сподіваюся, наша співпраця з Берліном, яку ми будемо розвивати в цьому напрямку, допоможе багатьом пораненим українським бійцям», — зазначив Кличко.

Днями Київський міський голова поспілкувався з мером Софії Йорданкою Фандиковою. Зокрема, Кличко подякував керівництву столиці Болгарії за прихисток українців, які рятуються від війни. Також він запросив Йорданку Фандикову відвідати Київ найближчим часом.

Вгору