Кабмін встановив особливий режим перебування у прикордонній зоні

Джерело:  biz.censor.net  /  16:09, 7 Грудня 2023

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 7 грудня

Кабінет міністрів установив спеціальний прикордонний режим та заборонив вільний в’їзд на території, передані прикордонникам для облаштування кордону.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні у четвер, 7 грудня, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

"Установлено спеціальний прикордонний режим та заборонено вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону, в межах земельних ділянок, які надано в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій", – уточнив Мельничук.

Він додав, що рішенням уряду також визначено порядок видачі дозволів на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу.

Депутат пояснив, що відповідні зміни до постанови "Про прикордонний режим" ухвалено на виконання ухваленого у лютому 2023 року закону, який передбачає розширення прикордонної смуги вздовж лінії держкордону з РФ та Білоруссю до 2 кілометрів, а також розміщення там мінних загороджень та інших об'єктів для захисту кордону.

В інших місцях прикордонна смуга становить зазвичай 30-50 метрів.

Вгору