ЄІБ та ЄС допомагають відновити пошкоджену інфраструктуру на Донбасі на суму понад 120 млн євро

Источник:  vchasnoua.com  /  14:55, 15 Апреля 2021

168 об'єктів соціальної інфраструктури у Донецькій та Луганській областях відремонтовано чи зараз перебувають на ремонті в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України

Програма є довгостроковою інвестицією Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у відновлення життєво важливих закладів інфраструктури на суму 200 мільйонів євро, йдеться у пресрелізі ЄІБ.

Понад 120 мільйонів євро спрямовано на підконтрольні уряду території Донецької та Луганської областей для забезпечення гідних умов життя внутрішньо переміщених осіб та громад, що їх приймають. Загалом Програма підтримала 246 проєктів місцевого та малого масштабу у сфері комунальної та соціальної інфраструктури в Україні.

Програма допомогла відновити 98 навчальних закладів у Донецькій та Луганській областях.

Вони були капітально відремонтовані та термомодернізовані. Було відремонтовано чи переобладнано 31 заклад охорони здоров’я.

У межах Програми реконструювали центральні бібліотеки Маріуполя та Краматорська, а також 5 будинків культури та мистецтв у різних населених пунктах Донецької та Луганської областей.

Крім того, Програма профінансувала реконструкцію 15 житлових будинків для ВПО та відновлення систем водопостачання й очищення стічних вод у Рубіжному, Краматорську та Сватовому і тролейбусного маршруту у Слов'янську.

Завдяки Програмі, також реконструйовано 11 споруд адміністративної та громадської інфраструктури, зокрема будівлі Бахмутської та Кремінської міських рад.

Надзвичаина кредитна програма для відновлення Украіни не є одноразовою допомогою.

Завдяки її результатам, ЄІБ та ЄС надають додатковий кредит у розмірі 340 млн євро.

Ці кошти також будуть використані для фінансування відновлення інфраструктури та поліпшення умов життя і бізнесу в постраждалих від конфлікту регіонах Сходу України, а також для сталого розвитку країни в цілому.

Наверх