Як знаходити правдиві новини: п’ять простих порад

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  11:10, 31 Січня 2023

Сучасні новини часто спотворюють інформацію, і не завжди навмисно. Всього п’ять порад допоможуть вам знаходити правдиву інформацію і зберігати свій спокій у важкий час

Актуальні новини в Україні: як перевірити правдивість інформації у джерелі

Незважаючи на те, що більшість медіа в Україні нині діє в одному ключі, слід завжди перевіряти актуальність та правдивість інформації в новинах. Адже зараз від правильності одержаних відомостей може залежати не просто ставлення до якоїсь події. Від правдивості отриманої інформації може залежати ваше життя та життя ваших рідних.

Корисні поради

Нижче наведено кілька основних порад, якими рекомендується користуватися в той момент, коли ви читаєте новини.

Завжди шукайте першоджерело

Часто журналістам та блогерам важливо випередити конкурентів та скоріше випустити новину, особливо якщо інфопривід «гарячий». Але через це вони не завжди встигають належним чином перевірити інформацію, її джерело та справжність. Щоб не стати жертвою неправильної інтерпретації, шукайте першоджерело інформації. І читайте новину там цілком.

Знайти першоджерело зазвичай нескладно. Великі ЗМІ традиційно вказують його або в самій новині, або під нею. Якщо гіперпосилання немає, спробуйте знайти новину за ключовими словами за допомогою Google.

Перевіряйте новину в кількох джерелах

Дивіться та читайте новини на різних сайтах, майданчиках та телеканалах. Це одне з основних правил під час перевірки даних. Такий спосіб дозволить подивитися на подію під іншим кутом, звірити цифри, дійти якогось спільного знаменника. Більше того, одне видання може спростувати новину іншого.

Завжди читайте новини та статті далі заголовка

Журналісти часом навмисне перекручують факти заради залучення аудиторії. Особливо це стосується заголовків Найчастіше цим грішать блогери та жовта преса. Наприклад, якщо ви хочете прочитати новини за сьогодні щоб дізнатися про безпеку у місті, витратьте додаткові п’ять хвилин на те, щоб прочитати кілька новин повністю.

Не вірте всім фото та відео, які бачите в інтернеті

Будь-який знімок легко підробити за допомогою фотошопу та технології дипфейку. Для цього не потрібно мати велику майстерність — сучасні програми вміють самі редагувати картинку.

Щоб відрізняти підроблені світлини від справжніх, достатньо:

  • Уважно подивитися на фотографію. Наблизити зображення, повернути його. Це допоможе знайти розмиті чи замазані частини.
  • Перевірити фото через сервіси Google. Так ви зможете дізнатися, чи була ця чи підозріло схожа фотографія завантажена в інтернет раніше (наприклад, місяці і навіть роки тому).
  • Спробувати знайти той самий знімок у інших ЗМІ.

Використовуючи ці прості правила, та читаючи тільки авторитетні видання, ви зможете значно обмежити навантаження на свою нервову систему, та знати про події дійсно правдиву інформацію.

Вгору