Як виплачуватимуть компенсацію за пошкоджене і втрачене житло: деталі

Джерело:  v-variant.com.ua  /  16:58, 27 Березня 2023

Про це в етері телемарафону сказав віцепрем'єр-міністр з відновлення України, міністр розвитку громад, територій та інфраструктурі Олександр Кубраков

Україна накопичує ресурси на відновлення деокупованих регіонів і фокусується на двох напрямках: виплатах не ремонт пошкодженого житла і компенсації за зруйноване внаслідок війни житло.

Про це в етері телемарафону сказав віцепрем'єр-міністр з відновлення України, міністр розвитку громад, територій та інфраструктурі Олександр Кубраков.

Він зазначив, що сума збитків в 411 млрд дол, яку назвав Світовий банк, — це цифра станом річницю вторгнення рф.

"Це вже друга оцінка Світового банку. Перша була на початок літа минулого року — близько 330 млрд дол. Динаміка пов'язана з динамікою військових дій, на фронті, але порядки цифр приблизно зрозумілі", — сказав міністр.

За інформацією Кубракова, найбільша частина збитків інфраструктури — житлова інфраструктура.

"Якщо ми говоримо про попередню оцінку збитків інфраструктури, за даними КСЕ, — 100 млрд дол., то майже половина — це була саме житлова інфраструктура, далі транспортна — 30 млрд дол, далі йдуть менші компоненти", — сказав він.

Міністр наголосив, що перші акумуляції на відбудову вже є і перший внесок — це арештовані в Україні активи російського "Сбербанку" — понад 400 млн дол. (близько 17 млрд грн".

Вони будуть відправлені на компенсацію нашим мешканцям, які втратили житло. Підписаний президентом України законопроєкт №7198, підготовлені перші підзаконні акти. Сподіваюсь, приблизно через півтора-два місяці, коли закон набере чинності, це 17-20 травня, почнемо ці кошти використовувати для надання компенсації громадянам", — сказав він.

Додатково уряд працює з партнерами, міжнародними фінансовими організаціями, Європейський інвестбанк, Світовий банк, ЄБРР, окремо з країнами-партнерами, щоб у цьому році почати відбудову найбільш критичних об'єктів в уже деокупованих містах і тих, які будуть деокуповані цьогоріч.

"Ми фокусуємо свої ресурси перш за все на деокупованих регіонах, працюємо з місцевою та регіональною владою. Далі визначаємо за сферами, щоб забезпечити хоча б мінімальні потреби в медицині, освіті, дитсадками, ЦНАПами та тими послугами, які держава надає в цих містах", — сказав Кубраков.

За його словами, щодо компенсацій за житло, то уряд фокусується на двох напрямках:

Мінімальні ремонти. Власникам житла будуть надавати фінансову підтримку через застосунок Дія, послуга єПідтримка. "Місцева влада буде підтверджувати рівень збитків, руйнації квартир та приватних будинків. Гроші будуть надаватися винятково на товари та послуги, пов'язані з ремонтом цих помешкань", — сказав міністр.

Компенсація за повністю знищене житло. "Там теж буде певний алгоритм, залучена місцева влада. Держава буде надавати можливість обрати собі нове помешкання і сплачувати за нього повну суму, яка була зафіксована в збитках раніше на попередньому етапі", — зазначив Кубраков.

Вгору