Як відновити документи, що підтверджують право на знищене майно?

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  17:47, 5 Червня 2023

З початку повномасштабної війни тисячі українців втратили свої квартири, будинки та інше нерухоме майно. Щоб отримати компенсацію, необхідно подати низку документів, але проблема у тому, що у багатьох людей втрачені усі документи

Для українців розробили зрозумілий алгоритм дій.

З початку повномасштабної війни тисячі українців втратили свої квартири, будинки та інше нерухоме майно. Щоб отримати компенсацію, необхідно подати низку документів, але проблема у тому, що у багатьох людей втрачені усі документи.

Тож Мінреінтеграції спільно з Мін’юстом розробили алгоритм дій на цей випадок. Дублікати документів можна отримати трьома способами. Проте багато трапляється чимало нестандартних ситуацій, які потребують детального роз’яснення.

«А одним із головних викликів під час повномасштабного вторгнення постає питання справедливої сатисфакції, яка неможлива без компенсації. Однак захист права власності ускладнюється ще й тим, що під час евакуації з районів ведення активних бойових дій, громадяни України доволі часто стикаються із тим, що
документи, підтверджуючі право власності на нерухоме майно, можуть бути
втрачені, викрадені, пошкоджені або знищені. Одночасно існують і не поодинокі
випадки відсутності навіть первинної реєстрації права власності», — зазначають в організації.

Тож благодійна організація «Благодійний фонд «Право на захист» розробила інструкцію щодо порядку відновлення документів, що підтверджують право власності на нерухоме майно для ознайомлення широкого кола громадян та уповноважених представників територіальних громад.

Нагадаємо, Уряд схвалив Стратегію державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року. Нею передбачена державна підтримка ВПО на всіх етапах — від евакуації, у процесі соціальної адаптації на новому місці й до моменту повернення до місця постійного проживання.

Вгору