Як в Україні отримати пенсію померлого родича: умови і необхідні документи?

Источник:  apostrophe.ua  /  09:39, 8 Сентября 2021

Портал "Дія" розповів, як це зробити, і що для цього потрібно

У Випадку смерті пенсіонера, члени його сім'ї, які жили разом з ним, мають право отримати його невиплачену пенсію.

Портал "Дія" розповів, як це зробити, і що для цього потрібно.

Так, для отримання такої пенсійної виплати потрібно звернутися до територіальних органів Пенсійного фонду України або до виконавчих органів сільських або міських рад. Зробити це потрібно протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

Повідомляється, що виплата проводиться не пізніше, ніж через 13 днів. Процес оформлення процедури безкоштовний.

Як замовити послугу

Для замовлення послуги потрібно подати відповідну заяву. Це можна зробити особисто, або ж через законного представника, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом) або заповнивши заявку на отримання послуги онлайн на сайті.

Необхідні документи

1. Заява, в якій зазначено період часу недовиплати пенсії;

2. Паспорт громадянина України та його копія;

3. Копія свідоцтва про смерть;

4. Пенсійне посвідчення (при наявності);

5. Документ, що підтверджує родинні стосунки з померлим (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);

6. Довіреність, оформлена відповідно до вимог чинного законодавства (при необхідності).

Умови

Сума пенсії, яку недоотримав пенсіонер внаслідок своєї смерті, виплачуватиметься родичам, котрі жили з ним, по місяць смерті включно.

Для цього, як зазначалося вище, члени сім'ї повинні звернутися до відповідних органів із заявою протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. У разі, якщо членів сім'ї, які відповідають критеріям, декілька, то вся невиплачена сума ділиться між ними порівну.

Якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа або особа, цивільна дієздатність якої обмежена - батькам, опікуну (законному представнику), піклувальнику, представникові установи, яка здійснює опіку і піклування, необхідно пред'явити: паспорт, відповідне посвідчення, свідоцтво про народження, рішення суду або інші документи, що засвідчують особу і підтверджують її статус (повноваження).

У разі відсутності членів сім'ї, або в разі неотримання ними з виплатою вказаної суми в установлений термін, сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, входить до складу спадщини.

Починаючи з 1 квітня 2021 року виплата недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю одержувача здійснюється органами Пенсійного фонду виключно через установи уповноважених банків.

Наверх