Відповідна інформація з’явилась на сайті видання “Depo.Kyiv”.
Варто пам’ятати, що райони різняться між за собою як за площею так і за кількості мешканців. Найбільший за площею – Голосіївський (156 кв. км.) містить в собі близько 230 тис. мешканців, в той час як Солом’янський район за площею усього 40 кв. км, але в ньому проживає майже 337 тис. жителів.
Якщо уважно роздивитись бюджет Києва, виділений на 2020 рік, цифри все скажуть самі за себе.
Почнемо з “найбагатших”:
Як бачимо, два найбагатших райони ділять між собою лівий берег Києва. Якщо додати до них Дніпровський, виявиться, що більше 4 млрд грн перейшло з київської казни до місцевих органів управління Лівобережжя.
За ними примостились “середнячки”:
Оболонський та Солом’янський – одні з найдоступніших та найпопулярніших спальних районів Києва. Схоже, що тут цифри знаходяться приблизно на одному рівні.
Зрештою, в кінці списку знаходимо найменш фінансовані дистрикти столиці: Голосіївський, Подільський та Шевченківський. Ці райони не потребують серйозних дотацій через площу, кількість та рівень життя місцевого населення.
Останню сходинку у рейтингу займає Печерський район. Хоча в цьому районі проживає доволі багато забезпечених людей, за фінансуванням з бюджету Києва цей район посідає останнє місце. Варто розуміти, що за площею менше Печерського (27 кв. км.) тільки Шевченківський (25 кв. км.). До того ж, в Печерському районі проживає найменша кількість мешканців – майже 134 тис.
Бюджет району у 2020 році склав 467 млн грн. На дошкільну освіту видали 165 млн грн. У свою чергу на фінансування середньої освіти дали з міського бюджету 59 млн грн. На утримання житлового фонду району направили 74 млн грн. На благоустрій Печерського району дали 50 млн грн.
Нагадаємо, що Київ у 2021 році має реалізувати 351 проект Громадського бюджету.