Як росіяни вигадують чергові фейки для жителів Донеччини та Луганщини

Джерело:  v-variant.com.ua  /  11:03, 24 Липня 2023

Польща продає важку техніку з України

Маже щодня російська пропагандистська машина вигадує нові фейки, які активно використовують в інформаційній війні проти України. Проросійські канали поширюють дезінформацією, щоб “керувати” свідомістю жителів Луганської та Донецької областей. Тож “Східний Варіант“ продовжує розвінчувати ворожі фейки, які розповсюджують на сході України.

Вантажний автомобіль Star 266 підвищеної прохідності вважається військовим транспортом і належить до складу техніки польської армії. Подібну вантажівку можна легко знайти на польському ринку автомобільної техніки.

Однак, проросійські канали на Донеччині та Луганщині поширюють інформацію про те, що, зокрема, військовий автомобіль Star 266 являється важкою технікою, яку вивезли саме з України та продають на ринках Польщі. “Східний Варіант” розбирає деталі цієї пропаганди та наводить спростування.

Фейк: "У Польщі продають українську військову техніку від західних партнерів"

На початку липня проросійські пабліки поширили інформацію, що у Польщі з'явився авторинок важкої техніки, яку вивезли з України. Нібито там можна придбати БМП, БТР та інші військові автомобілі, які передали західні партнери для ЗСУ.

Зокрема, такі "вкиди" були помічені на Телеграм-каналі "Укропский фреш", який зорієнтований на мешканців так званих "лнр" та "днр".

Ця інформація "підкріплюється" фотографіями автомобілів з розцінками на них. Росіяни повідомляють, що цей авторинок "діє легально і зареєстрований під торговою маркою P.W. Motodemont".

Джерело фейку: Телеграм-канал "Укропский фреш"

фейк

Скріншот з соцмереж

Також в коментарях зазначається, що, окрім військових вантажівок, на цьому ринку нібито можна придбати українську сільськогосподарську техніку. Однак, на фото акцентується увага саме на військовій вантажівці 1979 року Star 266.

Спростування

Варто почати з того, що автомобілі Star 266 створені конструкторами фірми FSC Star як основний транспорт польської армії. Вперше ці вантажівки були представлені в 1973 році. У 2006 їх зняли з виробництва, і нині ці автомобілі розповсюджені на цивільному ринку.

Також кілька років тому повідомлялося, що певну кількість такої техніки мають модернізувати саме в інтересах польської армії.

Крім цього, компанія Motodemont, яку згадують проросійські канали, спеціалізується на ремонті спецавтомобілів і вантажних автомобілів, які в основному використовуються в збройних силах Польщі.

оголошення

Скриншот зі сторінки компанії Motodemont

Під час моніторингу інтернет-магазину компанії Motodemont серед пропозицій вдалося знайти автомобілі марки STAR 266 саме 1979 року, але фото відрізняється від тих, які поширюють пропагандисти. Також зустрічаються моделі STAR 266 інших років.

Автомобіль Star 266

Скріншот з сайту

На сторінці у соціальних мережах тієї самої компанії можна знайти безліч пропозицій про продаж різних автомобілів. Однак, ніде не зазначено, що цей транспорт саме з України. До того ж самі проросійські канали ніяк не підтверджують цей факт.

***

Метою подібних ворожих фейків та маніпуляції, очевидно, є потреба вводити в оману людей, які опинились в окупації та території Донеччини та Луганщини, щоб дискредитувати Україну в їх очах та створити ворожнечу відносно європейських країн.

Продаж військової техніки за кордон, знецінення військової допомоги західних партнерів, ігнорування потреб ЗСУ, небажання зупинити війну з боку української влади — саме такі теми намагаються просунути через свою пропаганду проросійські канали. Вони користуються особливою "вразливістю" мешканців в окупації, які інформаційно ізольовані від зовнішнього світу.

Вгору