Як росіяни в Маріуполі створили маніпуляцію з викраденим фото

Джерело:  v-variant.com.ua  /  12:13, 24 Липня 2023

Дівчинка під ракетами НАТО

Росія безжалісно розгорнула повномасштабну війну не території України, в якій, нажаль, гинуть як військові, так і мирні українці, зокрема діти. Пропаганда країни-терористки цинічно використовує цю тему і розповсюджує думку серед мешканців Луганської та Донецької областей, що "всьому виною НАТО". “Східний Варіант“ продовжує розвінчувати ворожі фейки, які розповсюджують на сході України.

На фасаді будинку в окупованому Маріуполі з'явився мурал нібито "дівчинки Насті із Донбасу", яка постраждала від війни. За спиною дитини зображені ракети із написом "НАТО". Автором цього стінопису став італійський художник Йоріт Чіро Черулло (Jorit Ciro Cerullo).

Нещодавно таку інформацію поширили на кількох проросійських Телеграм-каналах. Проте така маніпуляція досить швидко знайшла своє спростування, оскільки художник без дозволу використав чуже фото аж ніяк не української дитини. “Східний Варіант” розповідає головне про фейк та наводить спростування.

Фейк: "На стінописі в Маріуполі місцева дівчинка, яку вбивають ракети НАТО"

Як повідомляють проросійські пабліки італійський художник відвідав понівечений війною Маріуполь. На фасаді дев'ятиповерхового будинку він зобразив портрет нібито місцевої дівчинки Насті з кольорами прапора самопроголошеної "днр" в очах, а за її спиною ракети з написом "НАТО".

Джерело фейку: Телеграм-канал: "Алчевские новости"

антифейк Маріуполь мурал

Скріншот з соцмереж

Як інформує ворожий канал, цю саму дівчинку художник помітив в одній з передач "присвяченій дітям Донбасу". Йоріт відмічає, що він "вдивлявся в очі кожної дитини" і повністю запевнився, що хоче "голосно заявити" про свою думку з цього приводу.

15 липня така ж інформація з відеороликом з'явилася на місцевому телеграм-каналі "Мариуполь сейчас". У відео місцева мешканка коментує роботу художника і вважає, що "красиво" вийшло.

Джерело фейку: Телеграм-канал: "Мариуполь сейчас"

антифейк Маріуполь мурал

Скріншот з соцмереж

У коментарях під відео користувачі розійшлися в думках. Дехто говорить, що "у нас ніхто не запитав", а інші навпаки підтримують ворожу пропаганду і кажуть, що "це реальність сьогодення та минулого".

Спростування

Слід зазначити, що цей фейк знайшов своє спростування досить швидко, оскільки італійський художник для своєї роботи використав викрадене фото. На будинку зображена аж ніяк не місцева дівчинка, а дочка фотографині Гелен Уіттл. Про це повідомили іноземні ЗМІ.

Сама фотографиня на своїй Інстаграм-сторінці обурилась тим, що росія використала її фото 2018 року без дозволу. Жінка відмічає, що її думки ніяк не співпадають з посилами художника, який зобразив це фото на будинку.

антифейк Маріуполь мурал

Скриншот з Інстаграм сторінки фотографині Гелен Уіттл

Маніпуляції на зображенні стосовно ракет НАТО, що падають на дівчинку, теж має своє спростування. Як повідомляє Маріупольська міська рада, той самий італійський художник активно малює мурали саме в росії. Тож, не дивно, що він свідомо просуває ворожу пропаганду.

антифейк Маріуполь мурал

Скриншот Телеграм-каналу Маріупольської міської ради

Крім того, на офіційній Інстаграм-сторінці художника Jorit чимало проросійського контенту, який він поширює, не лише на окупованих територіях Донеччини та Луганщини, а й у міжнародну спільноту, зокрема, для своїх італійських підписників.

***

Діти не повинні страждати від війни, однак росія не припиняє свої атаки навіть на цивільні об'єкти. До того ж, ворожа пропаганда "грає" на цій темі та звинувачує НАТО у вбивстві дітей на територіях окупованої Донеччини та Луганщини. Таким чином росіяни маніпулюють почуттями місцевих жителів, щоб "виправдати" свій повномасштабний наступ і запевнити, що "всьому виною НАТО".

Мета подібних маніпуляцій очевидна — викликати у місцевих мешканців ворожість до європейських країн і “придавити” бажання евакуюватись на підконтрольну Україні територію.

Вгору