Як рятують жертв забав людини: притулок для диких тварин під Києвом (ФОТО)

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  09:38, 11 Січня 2022

Під Києвом в селі Чубинське на Бориспільщині є притулок для диких тварин, які потрапили у біду, або від них відмовилися. Він розташований на території кінноспортивного клубу «Магнат», власницею якого є Наталія Попова. Тут є леви, тигри, ведмеді, а також десятки лисиць, косуль, бобрів та багато інших тварин

До притулку не може потрапити кожен охочий, але завітати сюди можуть опікуни, волонтери або журналісти. От і “Великий Київ” побував у притулку та пропонує кілька фото та історій про тварин, які сюди потрапили.

Наталія Попова організувала притулок для диких тварин, які стали жертвами забав людини та засобом жорстокої експлуатації. Історії про кожного її підопічного дуже сумні і викликають сльози на очах. Все почалося з однієї левиці, яку вона врятувала від смерті, а тепер її «підопічних» близько 40.

У нас проходили реабілітацію леви, які тепер мешкають у реабілітаційних центрах Африки. У нас жили врятовані ведмеді, які тепер гуляють у лісових вольєрах Румунії та Домажиру. У нас щовесни десятки лисиць, зайців, косуль, більчат, бобрів яких ми готуємо до природи та повертаємо до заповідників, парків або вольєрних комплексів з природними умовами. Наше завдання – врятувати, вилікувати та знайти будинок чи подарувати свободу. Частина тварин залишається із нами. І ми намагаємось створити максимально комфортні умови для них“, – кажуть у притулку.

Як розповідає власниця притулку Наталія Попова, у неї болить душа за всіх її підопічних. У кожного з них своя історія, здебільшого сумна.

Наприклад, тигриця Кая, вона 16 років працювала в цирку і жила у клітці, в якій навіть важко було розвернутись. Над нею познущалися і зробили операцію – так звані “м’які лапки”, аби тигриця не нашкодила дресувальникам. Для тих, хто не знає це – це каліцтво для тварин. І тепер велика кішка жодного дня не може прожити без пігулки, яка полегшує біль.

Коли Кая вже не змогла виконувати свої “професійні обов’язки”, тварина у цирку стала непотрібна. На щастя, її взяла під опіку Наталія.

Коли мені подзвонили забрати Каю, сказали, що можуть віддати вольєр, де вона жила. Я погодилась, думала, що він – чималий. Але коли побачила його, не могла повірити, що тварина там прожила стільки років. Це була “коробка“, – розповіла Наталія.

Більше пощастило Сімбі. Він потрапив до притулку зовсім маленьким кошеням. У цирку тигреня не було. Зараз – він радіє людям і весело стрибає.

Його подарували на день народження, погралися кілька місяців, а коли зрозуміли, що він підростає, не знали що з ним робити“, – розповідає Наталія.

А це – левиця Яна. Колись теж працювала у цирку. Коли її “зіркова кар’єра” закінчилась, королеву тварин ледь врятували.

Я думала, вона не виживе, дуже тяжка була операція. У неї було роздроблено стегно“, – розповідає Наталія.

А скільки невеликих тварин отримали допомогу у притулку і повернулися до повноцінного життя — порахувати важко. Тут і лисенята, і косулі, і мавпочки.

Зазначається, що дуже багато видатків йде на ветеринарне лікування, операції, будівництво вольєрів. Допомога необхідна не тільки фінансова, це може бути м’ясо, овочі, метал, матеріали для будівництва просторих вольєрів. Хто бажає допомогти, можна писати повідомлення на сторінці притулку у Facebook. https://www.facebook.com/watch/?v=1578457275840436

Реквізити для фінансової допомоги або питання щодо опікунства тут.

Вгору