Я для чого тут? Щоб до мене москолота не прийшла до хати, не постукала. За землю нашу, за Україну!

Джерело:  ria-m.tv  /  14:43, 1 Червня 2024

Називають себе водіями маршруток на Роботине: історії бійців, які, ризикуючи собою, рятують побратимів (фото, відео)

Ситуація на фронті в Запорізькій області залишається напруженою. Російські окупанти не полишають спроб захопити ще більше наших територій. Тим часом українські захисники вають відсіч ворогу, щодня демонструючи неабиякий героїзм.

Бійці 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ пліч-о-пліч з побратимами з інших формувань воюють на Мелітопольському напрямку. Відважні водії-механіки долають на бронетранспортерах кілометри небезпечного бездоріжжя —під постійними обстрілами вони везуть у гарячі точки піхоту та евакуюють побратимів, доправляють провізію чи боєприпаси.

— Машина хороша, їде. Що головне, що там автомат коробка стоїть і швидко набирає швидкість, — каже механік-водій 65-ї ОМБ ЗСУ Мар’ян в сюжеті "Ми – Україна".

До того, як пересісти на бронетранспортер, 54-річний Мар’ян керував фурою. Ще два роки тому він був далекобійником і возив вантажі шляхами Європи. Після початку повномасштабної війни львів’янин добровільно пішов до військкомату, аби доєднатися до лав Сил оборони України. Каже, відсиджуватися вдома не в його характері.

— Як то можна не прийняти таке рішення? Я буду дивитися, як моїх побратимів вбивають чи що?, – продовжує Мар’ян.

Називають себе водіями маршруток на Роботине: історії бійців, які, ризикуючи собою, рятують побратимів 1

Неважко здогадатися, що швидкість в таких вкрай екстремальних поїздках, на Мелітопольському напрямку – чи не найголовніше, адже повсюду літають ворожі дрони, а дороги постійно прострілюються і, на жаль, українським бійцям не завжди вдається проскочити. Під час одного з виїздів механік-водій з позивним "Технік" потрапив під мінометний удар і отримав контузію.

— Лягло біля машини, прямо біля борта. Потрапив у шпиталь... Це не один, це багато разів під обстрілами, і я, і побратими, — розповідає "Технік", який після лікування повернувся до виконання бойових задач.

Називають себе водіями маршруток на Роботине: історії бійців, які, ризикуючи собою, рятують побратимів 2

Американська та нідерландська техніка, на якій працюють українські захисники, не нова, але добре зарекомендувала себе на фронті. На відміну від старих радянських іноземні бронетранспортери місткі та маневрові, мають посилену броню і легкі у керуванні.

— Одна кнопочка, яку натискаєш, і вона заводиться з півоберта як іномарка, — пояснює старший механік роти Михайло з позивним "Сивий".

Військовослужбовець сміливо розповідає розповідає про переваги цієї техніки, адже може порівняти зі старими БМП. На фронті він з перших днів повномасштабного вторгнення, пішов добровольцем.

— Я для чого тут? Щоб до мене москолота не прийшла до хати, не постукала. За землю нашу, за Україну, – відповідає на питання журналістів Михайло.

За час служби він став старшим механіком роти та тепер відповідає за всю команду.

— Для мене це найважче, коли хлопці їдуть, дочекатися їх, або якісь втрати. Дуже тяжко я все це переношу, якщо втрачаю побратимів, чи навіть переживаю, якщо вони поранені або ще щось з ними трапляється, – каже "Сивий".

Називають себе водіями маршруток на Роботине: історії бійців, які, ризикуючи собою, рятують побратимів 3

Захисники жартома називають себе водіями маршруток на Роботине – стратегічно важливий населений пункт, як для України, так і для росіян.

— Там може бути від найменшого 82-го міномета до танка, навіть бувало "Піони" працювали, і КАБи літають, там все є, що у них є в списку — вони все намагаються застосувати, – розповідає механік-водій 65-ї ОМБ ЗСУ "Моторист".

Називають себе водіями маршруток на Роботине: історії бійців, які, ризикуючи собою, рятують побратимів 4

Вгору