ГУР опублікував фільм "Інтернаціональний Легіон. Воля без кордонів": іноземці, які воюють за Україну

Джерело:  apostrophe.ua  /  11:39, 23 Березня 2023

"Інтернаціональний Легіон. Воля без кордонів" розповідає історії сміливих добровольців, які стали до лав ЗСУ, щоб відстоювати незалежність нашої держави

"Інтернаціональний Легіон. Воля без кордонів" — це документальний фільм про іноземців, які воюють за Україну проти Росії від початку повномасштабного вторгнення.

Стрічку створила команда online.ua за сприяння ГУР Міноборони України.

Вже в березні 2022 Інтернаціональний Легіон розпочав виконувати бойові завдання. Лави Легіону продовжують поповнюватись добровольцями з понад 50 країн світу, а Україна з вдячністю приймає допомогу від іноземних захисників. "Інтернаціональний Легіон. Воля без кордонів" розповідає історії сміливих добровольців, які стали до лав ЗСУ, щоб відстоювати незалежність нашої держави.

Гаррі родом з Шотландії, він знав про війну Росії проти України ще з 2014 року та долучився до Легіону на початку березня 2022. Про росіян говорить однозначно: "Їм немає різниці, по кому гатити. Для них не є важливим, що в містах є цивільне населення, вони просто відкривають вогонь. Ми ж робимо усе можливе, щоб врятувати людей та допомогти їм".

Боєць Легіону Ерік вважає, що проблема росіян у їхньому его - вони ніяк не зможуть змиритися з поразкою в Україні: "Очевидно, вони не воюють з військами НАТО. Їхнє еґо могло б прийняти поразку від НАТО, проте не зможе прийняти поразку від України".

Пену трохи за 20 років, він із Греції. Спочатку чоловік хотів волонтерити, але коли побачив, що відбувається в Україні, взяв до рук зброю та долучився до Легіону. Пен закликає не нехтувати бідою інших та шукати можливості допомагати: "Війна не завжди відбуватиметься десь далеко, на іншому кінці світу. Це може статися з вашою країною, з вашим містом, з вашими людьми. І коли таке трапляється, у вас може не бути можливості попіклуватися про себе. Тому ви, найімовірніше, будете просити про допомогу в інших і чекати, що вам допоможуть. Тож, якщо ви можете — допомагайте іншим".

Макс покинув навчання у рідній Бразилії, щоб долучитися до боротьби за свободу України та всього вільного світу: "Те, що я тут побачив — це воєнні злочини й геноцид… Вони бомблять цивільні об’єкти, де немає військових. Володимир Путін має понести за це відповідальність".

Раніше Міхал служив у Збройних силах Польщі. Боєць планує після перемоги України повернутися назад: "Чим більше зброї буде надано Україні, тим швидше закінчиться війна… Підтримка України — це всього лише платити на 10% більше за молоко або хліб. Це — нічого".

Бійці Легіону переконані, що світ має продовжити підтримувати Україну, адже це питання демократії та свободи для усього світу, а не лише для однієї країни.

Автори фільму висловлюють особливу подяку ГУР МО України.

Вгору