Генпрокурор схвалив: США можуть передати Україні конфісковані кошти російського олігарха Малофєєва

Джерело:  news.obozrevatel.com  /  12:23, 11 Травня 2023

"Хоча це перший переказ Сполученими Штатами конфіскованих російських коштів на відновлення України, він не буде останнім", – запевнив Гарланд у своїй заяві

Генеральний прокурор США Меррік Гарленд санкціонував першу передачу конфіскованих російських активів для використання в Україні. Мова йде про кошти російського олігарха Костянтина Малофєєва.

Про це повідомило британське видання Reuters, посилаючись на заяву генпрокурора США, зроблену ним у середу, 10 травня.

Минулого року Міністерство юстиції звинуватило російського олігарха Костянтина Малофєєва в порушенні санкцій, накладених на Росію після її вторгнення в Україну, заявивши, що він фінансував росіян, які сприяли сепаратизму в Криму.

Тоді, за словами Гарланда, він також оголосив про "арешт мільйонів доларів на рахунку у фінансовій установі США, пов’язаних із порушенням санкцій Малофєєвим".

У лютому Гарланд заявив, що санкціонував передачу цих грошей для використання в Україні.

"Хоча це перший переказ Сполученими Штатами конфіскованих російських коштів на відновлення України, він не буде останнім", – запевнив Гарланд у своїй заяві.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Федеральний суд Манхеттена ухвалив конфіскувати $5,4 млн російського підприємця та олігарха Костянтина Малофєєва на користь України. Рішення було ухвалено на підставі доказової бази про те, що бізнесмен фінансував військових РФ, які захопили Крим у 2014 році.

Вгору