Надзвичайна спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН ухвалила резолюцію "Принципи Статуту ООН, що лежать в основі всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні".
Про це передає Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.
"За" проголосували – 141 держава, "проти" – 7 (Білорусь, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Росія і Сирія), утрималися – 32.
Резолюція, що складається з одинадцяти пунктів, "наголошує на необхідності якнайшвидшого досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні відповідно до принципів Статуту ООН" і закликає держави-члени та міжнародні організації "подвоїти підтримку дипломатичних зусиль", спрямованих на це.
Читайте також на "Цензор.НЕТ": Кулеба про атмосферу в ООН напередодні голосування: Росія намагається завалити українську резолюцію. Білорусь вирішила їй підіграти
Документ підтверджує свою відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і повторює вимогу до Російської Федерації "негайно, повністю і беззастережно" вивести всі свої збройні сили з території України й припинити бойові дії.
Генасамблея закликає до повного обміну військовополоненими, звільнення всіх незаконно затриманих осіб та повернення всіх примусово переміщених і депортованих цивільних осіб, у тому числі дітей.
Крім того, резолюція містить заклик до негайного припинення атак на критично важливу інфраструктуру України та нападів на цивільні об'єкти, зокрема на житлові будинки, школи й лікарні.
Документ наголошує на необхідності забезпечити відповідальність за найтяжчі злочини за міжнародним правом, скоєні на території України, шляхом проведення належних, справедливих і незалежних розслідувань і судового переслідування на національному чи міжнародному рівні.
Резолюція також закликає члени ООН співпрацювати для подолання глобальних наслідків повномасштабної війни Росії проти України й "підкреслює, що заходи для досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні повинні враховувати ці чинники".
Водночас Генасамблея ООН відхилила дві поправки Білорусі, які мали на меті "розмити" резолюцію. У першій ішлось про засудження заяв іноземних лідерів щодо "Мінських угод", а в іншій - заклик припинити військову допомогу Україні.
Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд прокоментувала результати голосування Генеральної асамблеї ООН щодо української резолюції: 141 країна сказала Росії: "Виведи війська з України!".
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланям на Інтерфакс-Україна.
"Як сказано в українській резолюції, ці 141 країна знову повторили чітку вимогу до Росії - виведи війська негайно, повністю і без будь-яких умов з української міжнародно визнаної території, відправ свої війська додому і поклади кінець цій війні", - заявила американський дипломат.
Томас-Грінфілд назвала це голосування "історичним". "Ви бачили, що через рік після російського незаконного, неспровокованого, повномасштабного вторгнення в Україну країни світу показали, що ми стоїмо з Україною", - сказала американський посол.
"141 країна голосувала за те, щоб дотримуватись Хартії ООН. Лише сім голосували проти цього. 141 країна голосувала за всеосяжний, справедливий і тривалий мир в Україні, 141 країна підтвердила, що такий мир має базуватись на фундаментальних принципах Хартії ООН щодо суверенітету, територіальної цілісності та права на самооборону", - зазначила посол США в ООН.
Нагадуємо, Генеральна асамблея ООН у четвер, 23 лютого, проголосувала за резолюцію "Принципи Статуту ООН, що є основою досягнення всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні", проект якої внесено 57 країнами, включаючи Україну.
За проект проголосувала 141 країна, проти – 7, утрималися – 32. Проти проголосували КНДР, Еритрея, Білорусь, Малі, Нікарагуа, Росія та Сирія. Утрималися серед інших Китай, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, Пакистан, ПАР, Таджикистан, Узбекистан, Вірменія.