Фільм «Будинок зі скалок» фільм виграв премію за кращу режисуру у категорії світове документальне кіно на відомому фестивалі Sundance Film Festival у США. Картина про те, як декілька виховательок в притулку поруч з війною піклуються про життя дітей зі складних родин. Про те, які глибинні опосередковані наслідки має війна на суспільство.
«Це найважчий фільм, над яким нам доводилось працювати. Важчий з емоційної точки зору. Просто уявіть що переживає 12-річна дитина, якій п’яна мама в трубку каже, що не прийде за нею і взагалі її не потребує», — розповідав про фільм лінійний продюсер фільму Азад Сафаров.
За його словами, фільм отримав багато позитивних рецензій від профільних американських ЗМІ, і тим самим привернув увагу міжнародної спільноти до теми війни на сході України.
«Майже в кожній рецензії на фільм згадується військова агресія Росії проти України. Для України це дуже важливо, щоб у світі чимбільше про це говорили і знали», — зазначає Азад Сафаров.
Кадр фільму "Будинок зі скалок"
Ще один фільм з України — «Клондайк" — отримав нагороду «Краща режисура» у категорії світового ігрового кіно.
Фільм розповідає про місцеву родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини, але війна жорстоко вривається в їхні життя разом із уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.
«Для мене ця картина — „ракета“ проти страху військової агресії з боку Росії перш за все для самої себе. „Клондайк“ з"явився на перетині безсилля зупинити війну та глибокої поваги й вдячності тим, хто відстоює Україну. І ще це мрія про мир в Україні», — зазначає режисерка Марина Ер Горбач.
Кадр з фільму "Клондайк"/Держкіно