Поміряли котам животи та щічки, пошили їм військову форму і придумали "котяче КПП". Користуватися пропускним пунктом чотирилапих вчили за допомогою сосисок, розповів військовослужбовець ЗСУ Олександр Ляшук у програмі "Тихий вечір з Оленою Кравець" на каналі "Дом".
Олександр Ляшук, "Шайба" та Олена Кравець. Фото: kanaldom.tv
Олександр Ляшук і його підлеглий — кіт Шайба — служать на південному напрямку. У бліндажі зробили окремий вхід для котів. Процес створення "котячого КПП", відзнятий на відео, зацікавив багатьох користувачів соцмереж.
"Ми збудували собі кухню і туди поставили двері. А котики жили в нас на кухні, й не могли, коли захочуть, заходити чи виходити звідти. Я знайшов час і зробив їм ці дверцята, цей "КПП", і вирішив зняти це на відео. Щодо замірів. Це було дуже важливо. Бо вони були дуже худі котики, але за півтора місяця життя із нами вони так погладшали... Тому я виміряв у наших трьох котиків щічки та животики, заніс в таблицю й зробив дверцята за найбільшими з параметрів", — розповів Олександр Ляшук.
Коли окремий вхід зробили, довелося вчити котів ним користуватися.
"Допомогли сосиски. Коли я вчив їх, я відкривав дверцята і заманював їх сосискою" — пригадав військовий.
Своїх котів Олександр Ляшук знайшов на вулиці.
"Ось цих малих ми знайшли на вулиці покинутими та забрали до себе, і дуже багато військових забирають покинутих тварин до себе. Знаєте, генокод нашої нації, нашого народу є в тому, що у нас дуже теплі, гарячі, палкі серця, наповнені любов'ю, щирістю та турботою, особливо до тих, хто дуже цього потребує. А тварини не такі сильні, як ми, і ми їх оберігаємо. І це дуже помітно з тих сотень, тисяч відео військових, які у дуже складні часи допомагають всім тваринам на передовій, вони їх годують, оберігають, захищають. Тому я б не сказав, що це якісь нові традиції. Вони старі, й житимуть надалі", — резюмував Олександр Ляшук.
Повна версія інтерв'ю: Змайстрував "котячий КПП" та пошив форму: військовий Олександр Ляшук та його кіт Шайба у "Тихому вечорі з Оленою Кравець"