До Одещини прилетіли красиві птахи, які надихнули нобелівського лауреата (фото)

Джерело:  usionline.com  /  07:49, 10 Грудня 2023

До нацпарку «Тузлівські лимани» прилетіли ефектні птахи, які живуть у норах та б’ються між собою

Наприкінці листопада з національного парку «Тузлівські лимани» фламінго відлетіли до Болгарії, але на їх місце прилітіли земляні качки — галагази.

Про це повідомив науковий співробітник «Тузлівських лиманів», еколог Іван Русєв на сторінці у Facebook.

Галагаз – довірливий і естетично привабливий птах, справжня перната прикраса Тузлівських лиманів, – пише він.

Цих птахів називають земляними качками, тому що гніздо галагази часто роблять у норі. Для облаштування гнізда галагази обирають старі гнізда борсуків, шакалів, лисиць. При цьому можуть спокійно гніздитися поблизу лисячого лігва.

Галагази гніздуються у причорноморськіх лиманах та далеко не відлітають від місць гніздування. Зараз в нацпарку тільки на лимані Шагани та на південної частині Алібея оселилися більш ніж 30 тисяч цих плахів. Чисельність галагазів на лиманах зараз повністю залежить від наявності корму, бо їх раціон складається переважно з поживи тваринного походження. Харчуються ці качки дрібними ракоподібними, молюсками, і взимку в невеликій кількості вживає в їжу рослини і водорості.

Галагаз дуже цікавий для спостереження, довірливий і красивий птах, зазначає Русєв. Спостереження за галагазом навіть увійшли до книги нобелевського лауреата Конрада Лоренца, присвяченої внутрішньовидовій агресії. Хоча шлюбні ігри і бійки у галагазів спостерігаються щороку, партнери зберігають вірність один одному упродовж всього життя.

Чисельність галагазів на лиманах зараз повністю залежить від наявності корму. Раціон галагаза складається переважно з поживи тваринного походження. Харчується дрібними ракоподібними, молюсками, і взимку в невеликій кількості вживає в їжу вегетативні частини рослин і водорості. Чималу частку складають рачки артемії (Artemia salina) і личинки деяких двокрилих. Але найбільша доля в його їжі зараз це тони червоного мотиля.

Вгору