Держпроєкт "Хочу жити" квітні 3200 російських окупантів висловили бажання здатися у полон

Джерело:  censor.net  /  17:20, 4 Травня 2023

Типовий російський полонений воювати пішов заради "стабільності" та "можливості просунутися", - розвідка. ІНФОГРАФІКА

3200 російських військових висловили бажання здатися в полон у квітні 2023 року, що на 10% більше, ніж місяцем раніше

Про це повідомив спікер державного проєкту здачі в полон російських і білоруських військових "Хочу жити" Віталій Матвієнко, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Як розповів Матвієнко на пресконференції у Military Media Center, за час існування проєкту отримано понад 16 тисяч звернень, сайт відвідали понад 36 мільйонів відвідувачів, із них 32 мільйони - з території РФ.

Згідно з представленими на пресконференції результатами соціологічного дослідження російських військовополонених, 40% опитаних зазначили, що здалися в полон добровільно.

Державний проєкт "Хочу жити" було запущено у вересні 2022 року, він покликаний допомогти військовослужбовцям російської армії безпечно здатися в полон ЗСУ. Він включає в себе Єдиний центр (сайт) і цілодобову гарячу лінію приймання звернень від військових РФ та їхніх сімей.

До слова, ГУР Міноборони України опитало 400 російських військовополонених та склала "типовий портрет" окупанта. Це чоловік 26-50 років без родини та вищої освіти, який не довіряє російському телебаченню, але пішов воювати через прагнення "стабільності" та "можливості просунутися в житті".

Такі результати дослідження презентував представник ГУ розвідки Міноборони Андрій Юсов, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Ліга.нет.

Опитування було проведене у квітні 2023 року Координаційним штабом у рамках проєкту "Хочу жити".

За його результатами, серед російських військовополонених рівномірно представлені всі вікові категорії, переважно це чоловіки віком від 26 до 50 років.

Типовий російський полонений воювати пішов заради стабільності та можливості просунутися, - розвідка 01

Згідно з дослідженням, у бойових діях проти України беруть участь представники практично всіх регіонів Росії, а також незаконно мобілізовані на тимчасово окупованих територіях ОРДЛО та Криму та контрактники так званої "народної міліції ЛНР".

Типовий російський полонений воювати пішов заради стабільності та можливості просунутися, - розвідка 02Типовий російський полонений воювати пішов заради стабільності та можливості просунутися, - розвідка 03

Вищу освіту серед усіх респондентів мають лише 10,9%. 57,7% опитаних мають середню спеціальну освіту, 19,2% закінчили лише середню школу, 12,2% не здобули й середньої освіти.

Типовий російський полонений воювати пішов заради стабільності та можливості просунутися, - розвідка 04

Одружені 33% та 14% перебувають у цивільному шлюбі. Майже 40% російських військовополонених мають дітей віком до 14 років.

Майже 90% опитаних потрапили до армії Росії у 2022 році, 30% з них у проміжок між 1 січня та 24 лютого 2022 року, в основному це характерно для незаконно мобілізованих жителів ОРДЛО. 59% потрапили на службу після 24 лютого 2022 року.

40% опитаних зазначили, що потрапили в полон добровільно, що свідчить про низький моральний дух ворога.

Типовий російський полонений воювати пішов заради стабільності та можливості просунутися, - розвідка 05

80% російських військовополонених незадоволені наказами свого керівництва, понад 50% стверджують, що у разі відступу командири відступлять, а особовий склад залишать.

Типовий російський полонений воювати пішов заради стабільності та можливості просунутися, - розвідка 06

Щодо мотивації окупантів, то найбільш сильним чинником, який стимулював їх піти воювати проти України 54,8% полонених росіян назвали "бажання життєвої стабільності", а 35,9% росіян мотивували "можливість просунутися в житті".

Наголошується, що абсолютно не знайшли підтримки у респондентів такі твердження - "бажання помститися за товаришів" та "бажання бути професійним військовим".

60% опитаних оцінюючи особисті якості своїх командирів за п'ятибальною шкалою, ставлять їм найнижчу оцінку - 1. Оцінку 5 поставили лише 1,3% респондентів.

Тільки 17% російських військовополонених заявили, що були повністю забезпечені боєкомплектом і лише 6% зазначили, що могли розраховувати на підтримку інших підрозділів.

Типовий російський полонений воювати пішов заради стабільності та можливості просунутися, - розвідка 07

Згідно з дослідженням, основним джерелом інформації в армії Росії є розмови з товаришами по службі та дзвінки додому. Ці джерела інформації користуються найбільшою довірою, тоді як телебаченню довіряють лише 20% респондентів.

Вгору