Держава викупить землю у власників прикордонних ділянок на Одещині

Джерело:  usionline.com  /  12:52, 19 Червня 2024

Пайовикам пояснили, що необхідно провести поділ ділянок таким чином, щоб утворилася смуга 30-50 метрів уздовж кордону

У селах Ренійської громади, землі яких розташовані вздовж Державного кордону України з Республікою Молдова, відбуваються збори пайовиків. Мета цих зборів - вирішити питання щодо викупу земельних паїв у зв»язку з необхідністю забезпечити вільний доступ прикордонників до прикордонної смуги.

Про це повідомляє місцеве видання «Одеса-Рені».

Згідно із законодавством, уздовж кордону має бути відмежована смуга шириною 30-50 метрів для виконання прикордонниками своїх функцій: вільного доступу, огляду, обладнання контрольно-слідової смуги тощо. Проте, багато прикордонних орних земель були розпайовані та приватизовані жителями сіл Ренійської громади. Часто ці паї були здані в оренду фермерам та сільськогосподарським підприємствам.

В селах громади неодноразово виникали конфлікти між прикордонниками та сільгоспвиробниками через необхідність виконання прикордонниками своїх функцій. Єдиним виходом з таких конфліктів є викуп паїв державою.

Службовці Ізмаїльського прикордонного загону спільно з представниками органів місцевого самоврядування проводять збори пайовиків у селах, землі яких прилягають до кордону. Збори вже відбулися в селах Котловина та Долинське. Наступні збори пайовиків плануються на 20 червня у селі Нагірне.

Пайовикам пояснили, що необхідно провести поділ ділянок таким чином, щоб утворилася смуга 30-50 метрів уздовж кордону. Після проведення експертної оцінки, держава викупить землі за цінами не нижчими за нормативні. У випадку відмови пайовиків, питання буде вирішуватися в судовому порядку, а всі витрати на оформлення документів візьме на себе держава.

Начальник відділу земельних відносин Ренійської міськради Володимир Кромкін зазначив, що частина пайовиків з розумінням ставиться до ситуації та готові продати паї чи їх частину, проте не всі погоджуються. Деякі пайовики побоюються, що їм доведеться покривати витрати власним коштом.

Вгору