Де звук ракети, а де працює ППО: як розрізняти різні види зброї на слух?

Джерело:  apostrophe.ua  /  07:19, 3 Квітня 2022

Боярський Гуманітарний штаб підготував роз'яснення, як за звуком відрізняти ракети, ворожі літаки, роботу ППО та артилерію

Війна країни-терориста Росії проти України триває вже більше місяця, тому за цей час більшість українців змогли навчитись відрізняти різні види зброї за звуком.

Боярський Гуманітарний штаб підготував роз'яснення, як за звуком відрізняти ракети, ворожі літаки, роботу ППО та артилерію.

Як тільки чуєте сирену чи отримали повідомлення про повітряну тривогу, необхідно одразу йти в укриття. Однак, ви все ще матимете можливість визначити, що саме загрожує вашому населеному пункту.

Системи ППО

Вибухи схожі на розрив великої петарди або постріл салютної установки (феєрверку). Вночі за кілька секунд до звуку можна побачити спалах світла.

Якщо ви почули такі звуки - українські військові відбили атаку окупантів з повітря. Проте в укритті залишатися потрібно, адже осколки від вибуху теж можуть загрожувати життю та здоров'ю.

Артилерія - міномети та гаубиці

Довгий і тягучий звук - Це звук снаряда, який випустили з міномета або гаубиці. Міни летять трохи повільніше, снаряди з гаубиці - швидше.

Почули ці характерні звуки - ви опинились у зоні ураження артилерійським вогнем. Якщо ви не встигли добігти до укриття, краще швидко впасти на землю (бажано в заглиблення) та закрити вуха й голову руками. За можливості відкрийте рот, щоб уникнути контузії.

Гради та смерчі

Постріли з цих систем схожі на шурхіт, оскільки ракети випускають одну за одною. При гарній погоді їх чують на великій відстані. Звук ракет, які летять - нагадує свист. Ракети з Градів летять трохи повільніше, а зі смерчів – швидше.

Такі звуки свідчать, що ви знаходитесь у зоні ураження - потрібно негайно знайти укриття. Для цього є максимум 10 секунд: знайдіть заглиблення чи ямку, у крайньому разі просто лягайте на землю, закриваючи голову і вуха руками.

Ворожий літак

Основний звук літака - гудіння в небі. Чим воно голосніше, тим ближче до вас літак, який може скидати бомби та ракети.

Відрізнити ворожий літак від українського по звуку неможливо, тому в будь-якому разі варто знайти укриття. Для цього є лише кілька секунд. Лягайте вниз обличчям, згинайте руки та ноги під собою, закривайте очі та відкривайте рот.

Вгору