Засніжена Софійська площа у 1904 році була значно просторішою, аніж нині. Проте будівлі того часу прикрашали місто. Ця та інші світлини збереглися і Музеї історії міста Києва.
А ця світлина нагадує про повоєнний 1948 рік – знята на ялинковому базарі.
Сьгодні важко побачити у місті батьків, які в зимову пору ходять містом, везучи дітей на санях. В комуністичні часи на санчатах везли дітей зранку в дитсадок, брали з собою дорогою на закупи та навіть у гості. Було багато снігу і дещо менше міської інфраструктури, тому переміщуватися таким чином було зручно. Це фото зроблене у центрі Києва біля Головпоштампту.
А ось і підміна Святому Миколаю – радянський Дід Мороз зі Снігурками. Тепер цей штучний персонаж відійшов в історію, нагадуючи про часи ворожого атеїзму та ліквідації Різдва, компенсувавши його відсутність святкуванням комуністичного Нового року для будівників режиму. На щастя, така заміна тривала тимчасово, і сучасний Київ цьогоріч знову святкуватиме Різдво 25 грудня.
А так виглядали листівки до радянської доби на початку минулого століття.
Раніше “ВК” розповідав, що виробники прикрас ручної роботи пропонують повісити на ялинку ліквідованого путіна. Він тримає в руках прапори РФ та СССР