Чорний одяг і масові бійки: що відомо про ПВК "Редан" і чому сліди руху ведуть у Росію?

Джерело:  news.obozrevatel.com  /  17:31, 28 Лютого 2023

Правоохоронці вже розганяли такі "сходки" у Києві, Одесі, Xаркові, Івано-Франківську, Львові, Луцьку тощо. У такий спосіб свою появу в нашій державі засвідчила так звана ПВК "Редан" – нова субкультура, що зародилася в Росії

Останніми днями Україну сколихнула хвиля масових бійок за участі молоді та підлітків. Правоохоронці вже розганяли такі "сходки" у Києві, Харкові, Івано-Франківську, Львові, Луцьку тощо. У такий спосіб свою появу в нашій державі засвідчила так звана ПВК "Редан" – нова субкультура, що зародилася в Росії.

OBOZREVATEL вирішив розібратися, що вона собою являє, яку мету переслідує та чи потрібно батькам підлітків бити на сполох. Тим часом у поліції Києва вже наголосили, що пропаганда насильства серед українських підлітків є російською інформаційно-психологічною спецоперацією, що покликана дестабілізувати ситуацію в нашій державі.

Що таке ПВК "Редан"

ПВК "Редан" – агресивна молодіжна субкультура, що займається масовими бійками. Вперше виникла в Росії, де молодь влаштовувала сутички у торгових центрах. 24-25 лютого, за повідомленнями росЗМІ, на такому хуліганстві було затримано близько 300 осіб. А вже 27 лютого подібні акції виникли в українських містах.

Субкультура натхненна популярним японським аніме Hunter x Hunter, де було бандитське угруповання "Редан". Її члени носять специфічний одяг із зображенням павуків та цифрою 4, і називають себе "павучками". Зазвичай, вони знаходять собі опонентів, наприклад, футбольних фанатів, мігрантів, темношкірих тощо, і влаштовують із ними масові бійки. Конфліктують вони також із групами, які називають себе "АнтиРедан", що виникли на противагу вказані субкультурі.

Носять чорний одяг і влаштовують масові бійки: що відомо про ПВК ''Редан'' і чому сліди руху ведуть у Росію

Носять чорний одяг і влаштовують масові бійки: що відомо про ПВК ''Редан'' і чому сліди руху ведуть у Росію

Абревіатура ПВК, очевидно, відсилає до приватних військових компаній, найвідоміша з яких – "Вагнер" – упродовж останнього року постійно фігурувала в новинах з війни в Україні. Однак "Редан" не має жодного відношення до воєнізованих формувань і використовує вказану абревіатуру, як жарт.

"Редан" – справа рук російської ІПСО

Як повідомили у Нацполіції, заклики брати участь у "сходках" ПВК "Редан", зокрема, у Києві поширювалися у Telegram-каналах. Правоохоронці підозрюють, що повідомлення могли розсилатися з Росії, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні. Ймовірно, влаштовуючи такі провокації, пропагандисти "смакують" деталі та радіють проблемам нашої держави.

У мережі повідомляють, що росіяни намагаються дестабілізувати ситуацію майже в усіх великих обласних центрах.

Затримання підлітків у містах України

27 лютого поліція Києва повідомила, що правоохоронці змогли запобігти конфлікту між молоддю на Печерську. У столиці планувалася акція ПВК "Редан". Учасників доправили до відділку поліції для встановлення осіб та з'ясування обставин.

Також того самого дня масово затримали підлітків, які збиралися влаштувати масову бійку, у Харкові на площі Конституції. Імовірно, фанати аніме вирішили побитися з навколофутбольними фанатами.

Носять чорний одяг і влаштовують масові бійки: що відомо про ПВК ''Редан'' і чому сліди руху ведуть у Росію

Поліція встановила 245 учасників масового заходу, з яких 30 повнолітніх, зокрема 3 раніше засуджених. Серед неповнолітніх 149 хлопців та 66 дівчат. Правоохороні вилучили у них 17 ножів, кастети, газові балончики.

Носять чорний одяг і влаштовують масові бійки: що відомо про ПВК ''Редан'' і чому сліди руху ведуть у Росію

Носять чорний одяг і влаштовують масові бійки: що відомо про ПВК ''Редан'' і чому сліди руху ведуть у Росію

У Львові 27 лютого поліція також вчасно відреагувала на провокації прихильників руху ПВК "Редан". Депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич повідомив, що молодики створили в соціальних мережах спільноти та планували влаштувати провокації у місті.

Крім того, підлітків, які планували влаштувати масові бійки, затримували 26 лютого в Івано-Франківську та 27 лютого у Луцьку.

Чи варто батькам підлітків хвилюватися через ПВК "Редан"

"Редан" – далеко не перша агресивно налаштована субкультура. Подібні рухи завжди були і будуть серед підлітків з не дуже благополучних сімей. Однак варто пам'ятати, що такі явища – не причина, а наслідок психологічних і сімейних проблем у підлітків.

У разі, якщо підліток зацікавився відповідною субкультурою, фахівці радять відверто з ним поговорити і, можливо, відвідати психолога. Підлітки мають відчувати у батьках підтримку, а не ворогів.

Безумовно, спостерігати за рухом ПВК "Редан" необхідно і батькам, і правоохоронцям, однак піддаватися паніці не варто. Потрібно просто любити своїх дітей і вибудовувати довірчі відносини з ними.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у пресслужбі столичної поліції повідомили, що встановили усіх 59 учасників можливої конфліктної ситуації, що мало не сталась у Печерському районі Києва 27 лютого. Серед них були неповнолітні. Відповідні "акції" мали пройти в кількох регіонах України, зокрема в Харкові.

Вгору