Чому терористи з ”лднр” хочуть терміново приєднатися до рф?

Джерело:  sprotyv.info  /  10:44, 29 Вересня 2022

Окупанти знову заговорили про «вибори без виборів», тому що збройні сили України загнали їх у глухий кут

Сепаратисти Донбасу налякані українським контрнаступом і тому вкотре просять росію анексувати окуповані українські території, що дозволить Кремлю отримати привід для загальної мобілізації та початку нового витка війни

Про це заявив голова Луганської області Сергій Гайдай, розповідає ВВС.

Так званий голова самопроголошеної «днр» денис пушилін запропонував так званому «голові лнр» леоніду пасічнику спільно провести «референдуми» про приєднання двох цих невизнаних міжнародною спільнотою утворень до росії.

У понеділок увечері пушилін опублікував відеозапис своєї телефонної розмови з пасічником, у якій йдеться про підготовку до «референдуму».

«У мене пропозиція об’єднати зусилля, щоб виробили алгоритм дій, який дозволить розпочати питання щодо підготовки до референдуму, — каже пушилін у слухавку. — Нам деякі моменти потрібно підготувати спільно, деякі дії потрібно синхронізувати».

Перед цим у понеділок так звана «Громадська палата лнр» звернулася до пасічника з проханням терміново провести «референдум» про приєднання до росії. Незабаром аналогічну заяву випустила «Громадська палата днр», яка звернулася до пушиліна з таким же проханням.

«Настав час стерти неіснуючий кордон між нашими державами…», — заявив у понеділок журналістам голова «Громадської палати днр».

Хоча у своїх зверненнях «депутати» просять провести референдуми негайно, голова «Громадської палати лнр» визнав, що їхня дата ще не визначена.

«Ми тільки сьогодні звернулися, і, звичайно, говорити про дату проведення референдуму поки що рано», — повідомив він в ефірі телеканалу «Россия-24».

Офіційної реакції Москви на ці повідомлення поки що не було, але перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД Віктор Водолацький заявив, що у «лнр» такий «референдум» відбудеться восени.

Заступник керівника ради безпеки рф дмитро мевдвєдєв, який останнім часом робить найрізкіші і подекуди одіозні заяви, першим з керівників країни прокоментував «референдуми».

За його словами, після прийняття нових територій до складу росії геополітична трансформація у світі набуде незворотного характеру.

«ЗСУ загнали їх у глухий кут»

«Окупанти знову заговорили про «вибори без виборів», тому що збройні сили України загнали їх у глухий кут», — прокоментував голова Луганської області Сергій Гайдай вечірній дзвінок пушиліна пасічнику.

На його думку, формальне прохання самопроголошених територіальних утворень про приєднання до росії потрібне Москві, щоб обґрунтувати новий виток війни, а поспішність викликана українським контрнаступом, який викликав паніку серед сепаратистів.

«Окупанти можуть провести фейковий «референдум», нашвидкуруч якось його зліпити, визнати «результати». За «результатами» вони усі захочуть вступити в склад рф. І тоді вже деокупація тимчасово окупованої української Луганщини, з точки зору росії, буде «прямим нападом на росію», і це дасть можливість провести загальну мобілізацію, оголосити війну. Тому що з мобілізацією (зараз — Ред.) у них величезні проблеми. Набрати людей у нормальній кількості вони не можуть», — цитує Гайдая «Радіо Свобода».

Коментуючи повідомлення про «референдуми», радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що «російські пропагандисти закохані в них як панацею».

«Маю для них погані новини. Є глобальний консенсус та міжнародне право. Воно однозначне: Донецьк, Луганськ, Крим — це Україна. Будь-які спроби перефарбувати прапори — фікція, що нічого не змінить ні для нас, ні для партнерів».

Американський інститут вивчення війни (ISW) вважає заяви самопроголошених «днр» та «лнр» про необхідність термінової анексії ознакою того, що контратака України на півночі викликає паніку у цих маріонеткових утворень.

Як повідомляла група «ІС», противник намагається виграти час, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ.

Вгору