Чипування тварин: чи потрібна у вусі жовта велика кліпса домашнім пухнастикам?

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  13:24, 18 Жовтня 2022

Одним із популярних міфів про чипування тварин є те, що це передбачено лише для безпритульних і що чіп – це та страшна жовта велика кліпса у вусі. А домашнім улюбленцям це не потрібно, а, якщо й необхідно, то лише тим, хто виїздить за кордон

Зооактивісти з UAnimals розповіли, що таке чипування та для чого воно.

Чипування – це в першу чергу для того, щоби ваш улюбленець не поповнив ряди безпритульних тварин, якщо загубиться. Це – найнадійніший і найгуманніший спосіб ідентифікації чотирилапих.

Як працює чіп?

Чіп зчитується у будь-якій ветеринарній клініці. Власник загубленої тварини миттєво отримає повідомлення про місце його зчитування. Чіп містить лише 15-значний унікальний номер, який під час реєстрації прив’язується до профілю господаря в базі даних https://animal-id.net. Ваші особисті дані ніхто нікуди не вносить.

Наскільки болісною є процедура для тварини?

Чипування – це абсолютно безпечно та практично безболісно. Чіп має розмір із рисову зернину й вводиться тварині підшкірно звичайною ін’єкцією. І не бійтеся, що ваш улюбленець раптово стане передавати wi-fi.

Так, це не кліпса у вусі. Кліпса – то мітка безпритульних тварин. Вона вирізняє тих, які абсолютно безпечні для оточення, оскільки провакциновані від хвороб і стерилізовані.

Чипування – це дорого?

Зооактивісти говорять, що це недорого. В магазині іноді можна витратити значно більшу суму, ніж даний візит до ветеринара та чипування.

Мета та значення чипування

За неофіційними даними у містах-мільйонниках щодня губиться приблизно 20 чотирилапих. А лише 10-15% з них вдається знайти. А зараз з війною ця проблема особливо актуальна, бо тварини часто пропадають під час евакуації чи лякаються вибухів і втікають.

Вгору