Чехія стала першою країною, де зібрали гроші на придбання танка для ЗСУ

Джерело:  armyinform.com.ua  /  16:20, 5 Жовтня 2022

В подальших планах проєкту збір коштів на придбання боєприпасів для танку, а також для чеських самохідних гаубиць Dana та РСЗВ RM-70 Vampire. Планується зібрати 40 млн чеських крон (1,6 млн доларів)

Чеська фандрайзингова ініціатива «Подарунок для путіна» (Dárek pro Putina) завершила збір коштів для придбання для Збройних Сил України модернізованого танка T-72 «Месник» (Avenger).

Про це повідомляє команда фандрайзингової ініціативи.

Участь у компанії взяли 11 228 благодійників, які пожертвували необхідну суму у 33 млн чеських крон (1,3 млн доларів). Танк отримав неофіційну назву «Томаш».

Т-72 «Месник» — модернізований радянський танк Т-72, але захищає екіпаж краще, ніж традиційна версія. Він може знищувати танки та бронетехніку, низько літаючі цілі та живу силу противника.

В подальших планах проєкту збір коштів на придбання боєприпасів для танку, а також для чеських самохідних гаубиць Dana та РСЗВ RM-70 Vampire. Планується зібрати 40 млн чеських крон (1,6 млн доларів).

Щодо закупки бойової машини організатори акції консультувалися з представниками ЗСУ, а придбання та подальше транспортування відбуватиметься за участи Міністерства оборони Чеської Республіки.

Проєкт «Подарунок для путіна» який працює в форматі інтернет-магазину запустив чеський бізнесмен, власник групи Jablotron Далібор Дєдек.

Усі зібрані кошти потрапляють на рахунок Посольства України в Празі. Потім їх витрачають на купівлю військової продукції чеського виробництва. Увесь процес відбувається за участі Міноборони Чеської Республіки.

Завдяки цьому проєкту влітку українські військові отримали два розвідувальні БПЛА Bivoj.

Вгору