Це генератори, сонячні електростанції або окремі їх елементи, зарядні станції тощо

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  16:41, 15 Жовтня 2024

Столичним багатоповерхівкам компенсували вартість понад тисячі одиниць обладнання для автономного електропостачання

У 2024 році в Києві житлові будинки отримали або подали заявки на компенсацію вартості понад 400 одиниць незалежних джерел електроенергії.

Це генератори, сонячні електростанції або окремі їх елементи, зарядні станції тощо. Загалом протягом 2023-2024 року місто відшкодувало вартість понад тисячі одиниць обладнання. Про це під час інспекції одного з енергоефективних житлових будинків повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Інспектували ЖБК на вулиці Дніпровська Набережна, де зараз триває утеплення фасаду за програмою енергоефективних проєктів «70/30». Також мешканці вже прийняли рішення обладнати будівлю інверторами та акумуляторами, а в перспективі — й сонячними батареями.

У будинку триває утеплення фасаду за програмою «70/30»

Як розповіла голова правління ЖБК Юлія Бородіна, будинок із 2016 року бере участь у програмі «70/30».

«Ми встановили індивідуальний тепловий пункт (ІТП) з погодним регулюванням теплоспоживання, завдяки цьому вирішили питання рівномірного розподілу тепла в будинку. До цього у квартирах на верхніх поверхах було дуже тепло, а на перших — катастрофічно холодно, близько 11 градусів. Потім розпочали утеплення фасаду. І цей проєкт вже на етапі завершення. Коли додалися нові програми, почали їх поєднувати, адже це досить вигідно», — сказала Бородіна.

Вона додала, що за допомогою програми часткового відшкодування незалежних джерел живлення купували маленькі генератори й отримували компенсацію вартості. Нині ЖБК збирається встановити сонячну електростанцію.

Петро Пантелеєв проінспектував ЖБК

Петро Пантелеєв нагадав, що у столиці діє чотири програми співфінансування енергоефективних заходів та капремонтів для будинкових громад, тому надзвичайно важливо, що мешканці можуть їх комбінувати і досягати ще більш лояльних умов.

«Попри воєнний стан, ці програми є пріоритетними для міської влади, адже йдеться про енергетичну безпеку. Ворог прагне позбавити нас базових сервісів — світла, води, тепла, виснажити людей через відсутність комфорту. Завдяки таким програмам ми перешкоджаємо цим планам агресора», — зазначив заступник голови КМДА.

Він наголосив, що програми динамічні, умови участі — постійно вдосконалюються, а фінансування корегується, за можливості, відповідно до отриманих заявок.

«Вперше в Україні: столична багатоповерхівка віддаватиме надлишкову електрику в загальну енергосистему».

Вгору